Atilla Karaarslan
GÜNLÜKSİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMKARABÜK HAVA KALİTESİFOTO-GALERİVİDEOŞÜKRÜ KARAARSLANKÜNYEİLETİŞİM
Bölgemizdeki yerel medya Safranbolu'da buluştu

Bölgemizdeki yerel medya Safranbolu'da buluştu08.03.2013 - 13:27 1 - 1909

AB Bakanlığı tarafından yürütülen İngiltere'nin Ankara Büyükelçiliği'nce desteklenen "Türk Yerel Medyası AB Yolunda" semineri sona erdi.

Karabük'ün tarihi ilçesi Safranbolu'da yapılan Türk Yerel Medyası AB Yolunda seminerinin 4. bölgesel toplantısının son gününde 'Türk Yerel Medyasının AB sürecinde daha etkin rol alması' konusunda Ekonomi Muhabirleri Derneği Başkan Yardımcısı Hüseyin Gökçe, Medya Derneği Üyesi Mehmet Acet ve Karabük Gazeteciler Derneği Başkanı Atilla Karaarslan birer konuşma yaptı. Seminerin ikinci oturumunda Avrupa Birliği Bakanlığı Türk Ulusal Ajansı Halkla İlişkiler Koordinatörü Ali Yurtsever, ajansın yürüttüğü çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Yurtsever geçen yıl 15 bin 911 hibe başvurusundan 3 bin 596 projeye hibe sağlandığını anlatarak,

" Hem Avrupa çapında, hem de yerel düzeyde "Dünya Gençliği", "Avrupa Gönüllü Hizmeti", "Avrupa İçin Gençlik", "Gençlik Destek Sistemleri" ve Avrupa İşbirliği İçin Destek Programları" adı altında yararlanıcılara mali katkılar sağlandı. 2004-2012 yılları arasında 260 bin 883 kişinin çeşitli projeler dahilinde yurt dışına gitti. AB eğitim ve gençlik programlarını ülke içinde duyurmak, bu programlara katılım çalışmalarını koordine etmek, yürütmek ve izlemek, komisyona rapor halinde sunmak, program uygulamaları hakkında komisyon ile gerekli görüşmeleri yapmak ve uygulama sözleşmelerini imzalamak gibi görevleri yerine getiriyoruz" dedi.

 

 Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

YORUMLAR

Toplam: | gösteriliyor:

Haz

14

2014

1179
image
Bu fotoğrafı 17 Şubat 2014'de Vatan Hastanesi önünde çekmiştim. O gün, 7 ay önce kapatılan ve maaş alamayan Vatan Hastanesi çalışanlarının eşleri ve çocuklarıyla birlikte...
BU HABERLERİ OKUDUNUZ MU?
ÇOK OKUNANLAR
 
3Nisan.com
SON YORUMLANANLAR
avatar Hayirli olsun karabukumuze ...
Rektör Polat'a AÇIK MEKTUP; "Fidanlık ne olacak?"
avatar Yılmaz Özdil kalemine ...
Yılmaz Özdil Karabük'te okuyan Berkan'ı yazdı
avatar Bora icin Amerika'da ...
Bora'nın Sevgi Ormanı
avatar Bora'm, Sevil teyzen ...
Bora'nın Sevgi Ormanı
avatar Bundan 6 sene ...
Kardemir'de yolsuzluk
 
cron