28 Ocak 2023 Cumartesi

Yalancı, iftiracı

 

Karabük Gazeteciler Cemiyeti üyeliğinden Necati Karaoğlu ile birlikte oğlu Sedat Karaoğlu, kızı Semiha H. Karaoğlu, gelini Serap Karaoğlu ve gazetesinde çalışan üç meslektaşımız üyelikten isifa etmişlerdir. Bu istifa konusu çarptırılmaya çalışılarak adeta toplu istifalar şeklinde sunulmaya KGC yıpratılmaya çalışılmaktadır.

Bu istifa tercihinin nedeni, camiamızda herkes tarafından bilinmektedir.  B. K. Ekspres Gazetesi sahibi Necati Karaoğlu’nun gelini Serap Karaoğlu KGC Başkanı olmak istemiş, genel kurulun yapılacağı son güne kadar başkan adayı olduğunu belirtmiş fakat genel kuruldan bir gün önce adaylıktan çekilmiştir. 

KGC kan kaybediyor şeklinde lanse edilmeye çalışılmasının ardındaki karalamanın kim tarafından ve hangi amaçlarla çıkartıldığı çok iyi bilinmektedir. Kan kaybetmiyor aksine kenetleniyor, güçleniyor.. 

Karabük Postası Gazetesi, Bölgenin Sesi Gazetesi, Karabük Haber Gazetesi, Karabük’ün Sesi Gazetesi, Yenice’nin Sesi Gazetesi, Karabük Gündem Gazetesi, Safranbolu Son Haber Gazetesi, Kanal 78, Batı Tv ve Magic Fm Radyosu sahipleri ve çalışanları KGC’ye üyedir. Necati Karaoğlu ve ailesinin istifası bir tercih meselesidir. Bu tercihin nedeni de açıkca ortadadır. 

Sadece Karabük Gazeteciler Cemiyeti değil, seçim öncesi bir çok gazeteci meslek kuruluşu usulsüz ve hukuksuz bir şekilde mevcut yönetim tarafından TGF üyeliğinden çıkartılmış ve bu haksız uygulama TGF’nin üyesi 42 İlin cemiyet Başkanı tarafından KGC’nin üyelikten çıkartılmasını bir deklarasyon yayınlayarak kınamıştır. 

4

YORUMLAR

Facebook Yorumları

SON HABERLER

DİĞER HABERLER