Atilla Karaarslan
GÜNLÜKSİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMKARABÜK HAVA KALİTESİFOTO-GALERİVİDEOŞÜKRÜ KARAARSLANKÜNYEİLETİŞİM
Keltepe'de Orman Yangını

Keltepe'de Orman Yangını24.08.2012 - 14:28 3 - 2430

Karabük Keltepe'de bugün öğle saatlerinde orman yangını başladı. Keltepe Karaağaç yakınlarında başlayan orman yangını şehir merkezinden de gözle görülebiliyor.

Karabük Orman İşletme Müdürlüğü'nün yangın söndürme arasöz ekiplerini yangın yerine sevk ettiği öğrenildi.

Orman Yangının mevki olarak Keltepe doruğa yakın olduğu Eski Orman Genel Müdürü ve Karabük Milletvekili Osman Kahveci'nin köyüne yakın olduğu belirtildi.

Karabük Jandarma ekiplerinin de olay yerinde olduğu ve yangın nedeni ile ilgili tahkikat yaptığı öğrenildi.

Diğer taraftan Keltepe'de meydana gelen orman yangını ardından Karabük Valiliği Kamuoyuna açıklama yaptı açıklama şu şekilde;

"Orman yangınları açısından oldukça yüksek risk taşıyan meteorolojik şartlar oluşmasının beklendiği belirtildiğinden dolayı, İlimiz genelinde başta ilgili kurumlar olmak üzere, tüm kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşlarımızın olası orman yangınlarına karşı gerekli tedbirleri alması gerekmektedir.

Olası orman yangınlarına karşı vatandaşlarımızın da daha dikkatli olmaları, bu konuda piknik ateşi ve anız yakılmasına dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu kapsamda özellikle orman yangınına ya da kırsal alan yangınına sebebiyet verebilecek şekilde piknik ve mesire alanlarında ateş yakılmaması, her türlü anız, artık ve çöplük ateşi yakılmaması gerekmektedir.

Önemli bir orman varlığına sahip olan ilimizde vatandaşlarımızın bu konuda gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyoruz.

Kamuoyuna ve ilgililere duyurulur."Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

YORUMLAR

Toplam: | gösteriliyor:

Kas

12

2015

1643
image
Karabük'te fakir, fukara, yoksul, düşkün, kimsesiz için ikinci adres vardır. Eğer devlet kurumlarından gereken yardımı desteği alamadıysa mutlaka ikinci adrese gider. Adres; Gazeteci Nimet Abla...*Karabük...
BU HABERLERİ OKUDUNUZ MU?
ÇOK OKUNANLAR
 
3Nisan.com
SON YORUMLANANLAR
avatar Mütevazilikte tavan yapmış ...
En Kral Arkadaşım HBK
avatar Abi Merhaba, Hasan abinin ...
En Kral Arkadaşım HBK
avatar Ruhun şad olsun ...
En Kral Arkadaşım HBK
avatar Kenan Evren de ...
Yanlış yerde provokasyon
avatar Sahip çıkılmayan bütün ...
Orda bir köy var uzakta: GÜNEŞLİ
 
cron