Atilla Karaarslan
GÜNLÜKSİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMKARABÜK HAVA KALİTESİFOTO-GALERİVİDEOŞÜKRÜ KARAARSLANKÜNYEİLETİŞİM

Yenice'de ne oldu?

Yenice'de ne oldu?


13.08.2013 - 19:50 2 - 2264

Bayramın son günü ve ertesi gün Yenice’de olaylar meydana geldi. Bu olaylar ile ilgili olarak ne oldu neden oldu? Yeniceli tanıdıklara sormaya öğrenmeye çalıştım. Fakat nedense sağlıklı bir bilgiye ulaşamadım. Daha doğrusu aldığım bilgiler bana inandırıcı gelmedi ve dün öğleden sonra Yenice’ye gittim.

Yenice’de birçok kişi ile görüştüm. Gazeteci kimliğimle de görüştüm, sade bir vatandaş gibi “Ne oldu hayrola?” sorusuyla esnaf ile vatandaşlarla da görüştüğüm oldu...

Esnaf tedirgindi. İlçede bir sessizlik hâkimdi. Yenice küçük bir ilçe herkes birbirini tanıyor, hatta akrabalık bağları var.

Bir esnaf şunları söyledi; “Böyle olacağı belliydi, bizde hata var. Bu gençlere çok yüz verildi. Kabadayılık özentileri vardı bunların, ilk başladıklarında bunlara yüz verilmesiydi böyle olmazdı.”

Bu olayların meydana gelmesi hani, “İncir çekirdeğini doldurmaz” denir ya işte öyle bir durum söz konusu. Haber ajanslarının geçtiği “Aralarında husumet olduğu” şeklinde bir cümle vardı, hiç alakası yok, husumet falan değil, bir anlık gelişen olaylar yaşanmış.

Olaylarda AKP Yenice Gençlik Kolları Başkanı adı geçince doğal olarak bu olaylar hemen İstanbul Taksim’deki gibi “palalı” olayları çağrıştırdı. Ama olayın ardında hiçte öyle siyaset gözükmüyor.

Şu anda Yenice Adliyesi’nde olaylara karışan ve şehirdeki kameralardan tek tek görüntüleri tespit edilen 19 kişinin savcı tarafından ifadeleri alınıyor.
Şimdiye kadar sessiz kalan, AKP Karabük İl Başkanlığı sanırım bu konuda artık bir açıklama yapar.Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

YORUMLAR

Toplam: | gösteriliyor:

DAHA ÖNCEKİ GÜNLÜK YAZILARIMDAN

Haz

20

2014

1744
image
Marzinc Marmara Geri Kazanım A.Ş tarafından 6 Mayıs 2014'de yazdığım "Makyaj akınca ne olur" köşe yazımla ilgili olarak açıklama gönderdi. Sorumlu yayıncılık gereği açıklamayı aynen...
BU HABERLERİ OKUDUNUZ MU?
ÇOK OKUNANLAR
 
3Nisan.com
SON YORUMLANANLAR
avatar Mütevazilikte tavan yapmış ...
En Kral Arkadaşım HBK
avatar Abi Merhaba, Hasan abinin ...
En Kral Arkadaşım HBK
avatar Ruhun şad olsun ...
En Kral Arkadaşım HBK
avatar Kenan Evren de ...
Yanlış yerde provokasyon
avatar Sahip çıkılmayan bütün ...
Orda bir köy var uzakta: GÜNEŞLİ
 
cron