Atilla Karaarslan
GÜNLÜKSİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMKARABÜK HAVA KALİTESİFOTO-GALERİVİDEOŞÜKRÜ KARAARSLANKÜNYEİLETİŞİM

Yenice'de ne oldu?

Yenice'de ne oldu?


13.08.2013 - 19:50 2 - 2368

Bayramın son günü ve ertesi gün Yenice’de olaylar meydana geldi. Bu olaylar ile ilgili olarak ne oldu neden oldu? Yeniceli tanıdıklara sormaya öğrenmeye çalıştım. Fakat nedense sağlıklı bir bilgiye ulaşamadım. Daha doğrusu aldığım bilgiler bana inandırıcı gelmedi ve dün öğleden sonra Yenice’ye gittim.

Yenice’de birçok kişi ile görüştüm. Gazeteci kimliğimle de görüştüm, sade bir vatandaş gibi “Ne oldu hayrola?” sorusuyla esnaf ile vatandaşlarla da görüştüğüm oldu...

Esnaf tedirgindi. İlçede bir sessizlik hâkimdi. Yenice küçük bir ilçe herkes birbirini tanıyor, hatta akrabalık bağları var.

Bir esnaf şunları söyledi; “Böyle olacağı belliydi, bizde hata var. Bu gençlere çok yüz verildi. Kabadayılık özentileri vardı bunların, ilk başladıklarında bunlara yüz verilmesiydi böyle olmazdı.”

Bu olayların meydana gelmesi hani, “İncir çekirdeğini doldurmaz” denir ya işte öyle bir durum söz konusu. Haber ajanslarının geçtiği “Aralarında husumet olduğu” şeklinde bir cümle vardı, hiç alakası yok, husumet falan değil, bir anlık gelişen olaylar yaşanmış.

Olaylarda AKP Yenice Gençlik Kolları Başkanı adı geçince doğal olarak bu olaylar hemen İstanbul Taksim’deki gibi “palalı” olayları çağrıştırdı. Ama olayın ardında hiçte öyle siyaset gözükmüyor.

Şu anda Yenice Adliyesi’nde olaylara karışan ve şehirdeki kameralardan tek tek görüntüleri tespit edilen 19 kişinin savcı tarafından ifadeleri alınıyor.
Şimdiye kadar sessiz kalan, AKP Karabük İl Başkanlığı sanırım bu konuda artık bir açıklama yapar.Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

YORUMLAR

Toplam: | gösteriliyor:

DAHA ÖNCEKİ GÜNLÜK YAZILARIMDAN

Tem

02

2016

2680
image
Geçen gün Marzinc’te zehirlenme olduğu bilgisini almıştım fakat nasıl oldu, neden oldu fazla ayrıntı öğrenemediğim için sadece bilgi kırıntısı olarak kalmıştı.Ertesi gün MARZINC.ORG sitesinde zehirlenme...
BU HABERLERİ OKUDUNUZ MU?
ÇOK OKUNANLAR
 
3Nisan.com
SON YORUMLANANLAR
avatar KIZIM KARABÜK DOGUMLU.GENC ...
Karabük'te sel ve Alevi Köyü
avatar SAYIN YETKİLİ KARABÜKDE HAVA ...
Karabük 2019 Yerel Seçim - 3 -
avatar Tam faşistsiniz. Merak ...
Yanlış yerde provokasyon
avatar mrb. kolay gelsin.kargo ile ...
Eskipazar'ın Kösüre Taşı
avatar Mütevazilikte tavan yapmış ...
En Kral Arkadaşım HBK
 
cron