Atilla Karaarslan
GÜNLÜKSİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMKARABÜK HAVA KALİTESİFOTO-GALERİVİDEOŞÜKRÜ KARAARSLANKÜNYEİLETİŞİM

Muammer Özyurt ameliyat oldu

Muammer Özyurt ameliyat oldu


09.04.2014 - 17:50 1 - 3161

Her zaman Karabük’ten ayrılamıyorum, ama Muammer Özyurt ağabeyin Zonguldak’ta ameliyat olduğunu öğrenince meslektaşım İlhan Alpboğa, Erdoğan Çalman ve İsmail Özcan ile birlikte bugün Zonguldak’a gittik.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki odasında yaptığımız ziyarette,  geçmiş olsun dileklerimiz ardından bir süre sohbet ettik. Hasta ziyareti kısa olur, işte o kısa zaman diliminde yıllar öncesine gittik. Gazetecilikte yaşadıklarımızı konuştuk.

Avukat olmadan önce gazetecilik yapan ve avukatlık mesleğinde Karabük Baro Başkanlığı görevine kadar yükselen rahmetli Tanju Korkut’un yanında yetiştim.

Tanju Korkut Zonguldak Haber Gazetesi Karabük Bürosu Temsilciliği yaparken, aynı zamanda İstanbul Hukuk Fakültesi’nde ekstern yani derslere girmeden sınavlara girerek öğrenim hayatına devam ediyordu. Hem çalışıyor, hem de okuyordu.

Tanju Korkut ile Muammer Özyurt’un çok içten, samimi bir arkadaşlığı vardı. Muammer Özyurt ağabeyi, lise öğrencilik yıllarımda gazeteciliğe başladığım zaman Tanju Korkut sayesinde tanıdım.

Gazeteciliği yanı sıra Ankara Caddesi’nde Fotoğrafçılık yapan Muammer Özyurt’a biz “Amca” derdik. Haber Gazetesi’nde İlhan Alpboğa ile beraber çalışırken mutlaka her gün yanına uğrardık.

Muammer Amca’nın Hürriyet Gazetesi’nde birçok kere manşetten haberi yayınlandığına tanık oldum. Hürriyet Gazetesi gibi bir gazetede manşetten haber yayınlanması her yerel gazeteciye nasip olmaz. Mesela ilk aklıma gelen “Türkan Şoray ve Cihan Ünal’ın gizlice nikâh kıyması” fotoğraflı özel haberi günlerce konuşulmuştu.

*** *** ***

Amca şimdi Zonguldak'ta tedavi görüyor. Bağırsak düğümlenmesi teşhisi ile yapılan ameliyat ardından sağlığına kavuşacağı günü bekliyor. Allah'tan acil şifalar diliyorum. En kısa zamanda sağlığına kavuşması dileğiyle...

NOT: Mümkün olduğu kadar arşive çok önem veririm Muammer Amca'daki arşiv ise hiç kimsede yoktur. Arşivden iki fotoğraf seçtim.
İŞTE ARŞİVDEN İKİ KARE

1 2 3 »


Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

YORUMLAR

Toplam: | gösteriliyor:

DAHA ÖNCEKİ GÜNLÜK YAZILARIMDAN

Eyl

19

2013

5515
image
Bugün öğleden sonra Karabük Valisi İzzettin Küçük'ü ziyaret ettim. Ziyaretimin nedeni daha önce kişisel internet sitem www.atillakaraarslan.com adresinde yazdığım bir yazı ile ilgiliydi. Facebook'da da...
BU HABERLERİ OKUDUNUZ MU?
ÇOK OKUNANLAR
 
3Nisan.com
SON YORUMLANANLAR
avatar SAYIN YETKİLİ KARABÜKDE HAVA ...
Karabük 2019 Yerel Seçim - 3 -
avatar Tam faşistsiniz. Merak ...
Yanlış yerde provokasyon
avatar mrb. kolay gelsin.kargo ile ...
Eskipazar'ın Kösüre Taşı
avatar Mütevazilikte tavan yapmış ...
En Kral Arkadaşım HBK
avatar Abi Merhaba, Hasan abinin ...
En Kral Arkadaşım HBK
 
cron