Atilla Karaarslan
GÜNLÜKSİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMKARABÜK HAVA KALİTESİFOTO-GALERİVİDEOŞÜKRÜ KARAARSLANKÜNYEİLETİŞİM

Makyaj akınca ne olur

Makyaj akınca ne olur


06.06.2014 - 16:52 2 - 2279

Karabük’te eğitim, sağlık, ulaşım kadar hava kirliliği sorunu her zaman gündemde ve takip edilmesi gereken en önemli konulardandır. Bu sabah Karabük Organize Sanayi Bölgesindeydim. Birkaç kişi özellikle sabah erken saatlerinde OSB’de bazı tesislerin bacalarından inanılmaz derecede duman çıktığı ve havayı kirlettiğini iddia etmişti. Merak ettim gittim.

İddia edildiği gibi hiçbir tesisten duman çıkmıyordu. Dikkatimi çeken ise Marzinc Katı Atık tesisi oldu. İki ay kadar önce filtre bacasının özel olarak boyandığı fakat şu anda küf ve pas nedeniyle adeta çürümeye yüz tuttuğu bariz olarak belli oluyordu.

Şimdi akla gelen ilk soru; “Yeni boyanan bir baca hangi etkenlerden dolayı kısa bir süre içinde bu duruma gelir?”

Akla gelen ikinci soru; “Bacaya bu şekilde zarar veren çevreye nasıl etkiler?”

TBMM Çevre Komisyonu Başkan Vekili ve AKP Karabük Milletvekili Osman Kahveci daha önce yaptığı bir açıklamada “Bu tesislerin çok iyi denetlenmesi gerekir” sözleri olayın ciddiyetini ortaya çıkartmaktadır.

Bu konu ile ilgili daha ayrıntılı araştırma yazımı hazırlamaya başladım, önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağım.

Tabi bu arada Marzinc yetkilileri filtre bacasının boyası neden aktı, neden böyle oldu açıklarsa hemen yayınlarız.

İŞTE SON DURUM (FOTO GALERİ)Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

YORUMLAR

avatar admin
Adınızı, soyadınızı yazmadığınız halde yorumu kabul ettim ve sayfaya ekledim. Taraflıyım bunu kabul ediyorum. Karabük'ün sağlığı açısından Karabük halkı tarafındanım. Siz ne taraftansınız? Marzinc yetkilisi misiniz?
08/06/2014 14:53:55
avatar
09/06/2014 09:46:41
Sayın Atilla KARAARSLAN;
Genel olarak ad , soyad paylaşımında bulunan biri değilim. Ben de sizler gibi çevre sevdalısı ve Karabük te ikamet eden bir vatandaşım. Bahsi geçen firma ile de bir ilişiğim bulunmamaktadır. Tamamen konuya tarafsız yaklaşmaktayım. Kibarlık gösterip yorumu yayınladığınız için teşekkür ederim. Diğer taraftan bahsettiğim gibi çevreci bilince sahip biri olarak sizi ve yazılarınızı takip etmekteyim. Bahsi geçen firmanın önceki dönemlerde ismini sizler sayesinde duydum. Fakat ilgili bakanlığın çevre hususunda ne kadar hassas davrandığını ve Karabük te bulunan ilgili Müdürlüğün de bu konu da bir o kadar hassas davrandığını göz önüne alırsak , firmanın çevre yükümlülüklerini yerine getirdiği düşüncesindeyim. Konuyu biraz daha derinlemesine düşündüğümüzde çelik üretici olan bir ülke olarak bu ve benzeri geri dönüşüm firmaları ülkenin olmazsa olmazlarıdır. Ülke ekonomisine katkısı ve vilayete sağlamış olduğu istihdam da ayrıca değerlendirilmelidir. Saygılarımla...
avatar
Sanayi kuruluşlarında öncelikle bu ve benzeri durumlar söz konusu olabilir ve belirli periyodlarla boyaları yenilenir . Söz konusu boya baca sıcaklığından dolayı tamamen fiziksel ve çevreye belirttiğiniz üzere kimyasal bir etkileşim yapmamaktadır . Teknik bir personel olmadığınızı düşündüğüm için bu şekilde yorum yapmanızı anlayışla karşılıyorum. Fakat bu tip konular öncelikle teknik bir incelemenin ardından değerlendirip haber yapılmalı diye düşünüyorum . Üzülerek taraflı ve yaralayacı bir tavır içinde olduğunuzu düşünmekteyim .
07/06/2014 23:00:12
Toplam: 2 | gösteriliyor: 1 - 2

DAHA ÖNCEKİ GÜNLÜK YAZILARIMDAN

Eki

11

2013

2504
image
Gazetecilik mesleğinde zamanla yarışılır, gündemi takip etmek yanı sıra gündelik işlerle uğraşmak hiç kolay değildir.  Hele son zamanlarda ülkemiz gündemi o kadar çok baş döndürücü...
BU HABERLERİ OKUDUNUZ MU?
ÇOK OKUNANLAR
 
3Nisan.com
SON YORUMLANANLAR
avatar Dünya böyle güzel ...
COVID-19 hastasının 'canı istedi' diye evinde yemek pişiren hemşire
avatar 3-4 Gündür vakaya ...
Karabük'te Korona Vaka Sayısı -Temmuz- (Güncel Bilgi)
avatar Teşekkür ederiz emeğine ...
Karabük'te doktorlar hastaneye cihaz hediye etti
avatar Sanırım en özverili ...
Karabük'te doktorlar hastaneye cihaz hediye etti
avatar Aman abi hora ...
Karabük'te COVID-19 artışı 2. Dalgayı getiriyor
 
cron