Atilla Karaarslan
GÜNLÜKSİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMKARABÜK HAVA KALİTESİFOTO-GALERİVİDEOŞÜKRÜ KARAARSLANKÜNYEİLETİŞİM

Marzinc'in avukatı; merhum "kalp krizi" sonucu vefat etti

Marzinc'in avukatı; merhum "kalp krizi" sonucu vefat etti


14.08.2014 - 21:17 3 - 2253

Elektronik Posta adresime Marzinc avukatı Naim Karakaya tarafından dün gönderilen E-Posta'da Marzinc ile ilgili yapılan, bazı haberlerin yayından kaldırılması talebi geldi.

Cevap ve düzeltme hakkına her zaman saygımız var. Geçtiğimiz ay 6 Haziran 2014 tarihinde bu sitede haber olarak yayınladığım “MAKYAJ AKINCA NE OLUR?” başlıklı haberime Marzinc şirketi tarafından gönderilen açıklamayı bilindiği üzere aynen yayınladım.

  

Marzinc her nedense bu sefer "cevap ve düzeltme hakkını kullanmak" yerine "haberlerin yayından kaldırılması" talebinde bulunmaktadır.

Yayından kaldırılmasını özellikle talep ettiği haberlerdeki sembolün “şirketin toplumsal ve ticari itibarı zedelenerek kişilik hakları ihlal edilmiştir” iddiasında bulunuyorlar.

Bu hiç sorun değil, aynı cevap ve düzeltme hakkına saygımız olduğu gibi iyi niyet çerçevesinde bahse konu sembol bundan sonra kullanılmaz fakat kanında “zehir” teşhisi hastane raporları ile tespit edilen işçilerin durumu ne olacak?

Mesleğimde her zaman "Önce insan, sonra gazeteciyim" sözünü ilke edindim.
Yaşanan bunca olaylardan sonra şimdi Karabüklülere soruyorum; öncelikle "insan sağlığı" mı yoksa "ticari itibar" mı önemlidir?

***    ***

Ayrıca tarafıma gönderilen E-Posta’da; "Merhum Osman Okuroğlu’nun ölüm nedeninin kalp krizi olarak tespit edilmesi ve bu şekilde raporlandığı" ifade edilmektedir. Otopsi sonucu gelmeden avukatın bu tür açıklaması ise dikkat çekici bir durumdur.Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

YORUMLAR

Toplam: | gösteriliyor:

DAHA ÖNCEKİ GÜNLÜK YAZILARIMDAN

Eki

11

2013

2504
image
Gazetecilik mesleğinde zamanla yarışılır, gündemi takip etmek yanı sıra gündelik işlerle uğraşmak hiç kolay değildir.  Hele son zamanlarda ülkemiz gündemi o kadar çok baş döndürücü...
BU HABERLERİ OKUDUNUZ MU?
ÇOK OKUNANLAR
 
3Nisan.com
SON YORUMLANANLAR
avatar Dünya böyle güzel ...
COVID-19 hastasının 'canı istedi' diye evinde yemek pişiren hemşire
avatar 3-4 Gündür vakaya ...
Karabük'te Korona Vaka Sayısı -Temmuz- (Güncel Bilgi)
avatar Teşekkür ederiz emeğine ...
Karabük'te doktorlar hastaneye cihaz hediye etti
avatar Sanırım en özverili ...
Karabük'te doktorlar hastaneye cihaz hediye etti
avatar Aman abi hora ...
Karabük'te COVID-19 artışı 2. Dalgayı getiriyor
 
cron