Atilla Karaarslan
GÜNLÜKSİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMKARABÜK HAVA KALİTESİFOTO-GALERİVİDEOŞÜKRÜ KARAARSLANKÜNYEİLETİŞİM

Kardemir'de yolsuzluk

Kardemir'de yolsuzluk


25.06.2015 - 22:58 1 - 5572

İki gündür Kardemir ile ilgili yolsuzluk iddiaları internet ortamında dolaşıyor. Fotoğrafta gördüğünüz Ayşe Türeyen Kardemir A.Ş Satın Alma Müdürlüğü görevini yapıyordu geçen hafta görevden alındı iş akti fesh edildi.

Fotoğraftaki diğer kişiyi Çağrı Güleç'i isim olarak duymuşsunuzdur. Babası Kamil Güleç Kardemir Yönetim Kurulu Başkan Vekilidir, Çağrı Güleç'de Kardemir Yönetim Kurulu Üyesidir.

Yayınlanan belgelerde elektronik posta E-Mail yazışmaları bulunuyor.

Şimdiye kadar yayınlanan iddialara göre Çağrı Güleç Satın Alma Müdürü'ne E-Posta yoluyla verdiği usulsüz talimatlar sonucu Kardemir zarara uğratılmış.

Çağrı Güleç'i aradım önce iddialar üzerine konuşmak istemediğini belirtti sonra iddiaların aksine Kardemir'i 50-60 Milyon TL zarardan kurtardığını söyledi. Ve "off the record" yazmamak kaydıyla Kardemir'de yaşanan bir çok konudan bahsetti. 

*** *** ***

İddiaların devam edeceği söyleniyor.

Kardemir A.Ş, SPK'da işlem gören halka açık bir şirket olduğu için iddialar, söylentiler üzerine haber/yorum yapmak yasal olarak ciddi sakıncalar oluşturuyor. Şu aşamada yorum yapmak yerine tarafların yapacağı resmi açıklamaları beklemek gerekiyor.

Önümüzdeki günlerde fırtına mı kopacak hep birlikte göreceğiz...

 

 Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

YORUMLAR

avatar
Bundan 6 sene önce bunların hırsız olduğunu karabuk caddelerinde ben ve dava arkadaşlarım bağırırken, bize vebali gözüyle bakan sayın karabuk kamuoyu ve gazete ve yazarları,bakıyorum ki tüm sütunlarında yolsuzluk tam bahsediyor
Bazı istisna kişiler ve gazeteler hariç.şimdi size bir tavsiyem var.aynaya geçim benim yerine kendi suratiniza tukurun.yussuzlugun piskinligin onursuzlugun abidesi oldunuz.inanın size tukurmek bile gelmiyor içimden.ona bile layık degilsiniz

ATİLLA KARAARSLAN'IN NOTU: Keşke isminizi de yazsaydınız...

26/06/2015 17:10:13
Toplam: 1 | gösteriliyor: 1 - 1

DAHA ÖNCEKİ GÜNLÜK YAZILARIMDAN

Haz

27

2015

2733
image
Kardemir A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kamil Güleç son günlerde internet ortamında Kardemir'de Yolsuzluk ve Yolbulan ile Güleç ailesinin yolları ayrılıyor iddiaları üzerine ilk defa...
BU HABERLERİ OKUDUNUZ MU?
ÇOK OKUNANLAR
 
3Nisan.com
SON YORUMLANANLAR
avatar Toplumun bilinçlendirilmesi, toplum ...
Postacı yine Marzinc tebligatı getirdi ama...
avatar Atilla bey bu ...
Karabüklüler Marzinc'e HAYIR dedi
avatar Abi... Baba. Yarısıdır. ...
Babalar Günü Kutlu Olsun
avatar mrb. kolay gelsin.kargo ile ...
Eskipazar'ın Kösüre Taşı
 
cron