19.3 C
Karabük
2 Mayıs 2021 Pazar

Kardemir'de yolsuzluk

 

İki gündür Kardemir ile ilgili yolsuzluk iddiaları internet ortamında dolaşıyor. Fotoğrafta gördüğünüz Ayşe Türeyen Kardemir A.Ş Satın Alma Müdürlüğü görevini yapıyordu geçen hafta görevden alındı iş akti fesh edildi.

Fotoğraftaki diğer kişiyi Çağrı Güleç’i isim olarak duymuşsunuzdur. Babası Kamil Güleç Kardemir Yönetim Kurulu Başkan Vekilidir, Çağrı Güleç’de Kardemir Yönetim Kurulu Üyesidir.

Yayınlanan belgelerde elektronik posta E-Mail yazışmaları bulunuyor.

Şimdiye kadar yayınlanan iddialara göre Çağrı Güleç Satın Alma Müdürü’ne E-Posta yoluyla verdiği usulsüz talimatlar sonucu Kardemir zarara uğratılmış.

Çağrı Güleç’i aradım önce iddialar üzerine konuşmak istemediğini belirtti sonra iddiaların aksine Kardemir’i 50-60 Milyon TL zarardan kurtardığını söyledi. Ve "off the record" yazmamak kaydıyla Kardemir’de yaşanan bir çok konudan bahsetti. 

*** *** ***

İddiaların devam edeceği söyleniyor.

Kardemir A.Ş, SPK’da işlem gören halka açık bir şirket olduğu için iddialar, söylentiler üzerine haber/yorum yapmak yasal olarak ciddi sakıncalar oluşturuyor. Şu aşamada yorum yapmak yerine tarafların yapacağı resmi açıklamaları beklemek gerekiyor.

Önümüzdeki günlerde fırtına mı kopacak hep birlikte göreceğiz…

 

 

6185

SON HABERLER

- Advertisement -
Karabük
kapalı
19.3 ° C
19.3 °
19.3 °
66 %
0.2kmh
85 %
Cts
19 °
Paz
29 °
Pts
29 °
Sal
21 °
Çar
25 °
3,606BeğenenlerBeğen
1,112TakipçilerTakip Et
1,140AbonelerAbone

DİĞER HABERLER