Atilla Karaarslan
GÜNLÜKSİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMKARABÜK HAVA KALİTESİFOTO-GALERİVİDEOŞÜKRÜ KARAARSLANKÜNYEİLETİŞİM
Vali Çeber'e Teşekkürler

Vali Çeber'e Teşekkürler24.01.2018 - 21:47 1 - 1055

Geçen hafta sosyal medya hesabımdan Karabük'ün yıkık-dökük, virane yerlerinden canlı yayın yapmaya çalıştım. Rekor paylaşım ve izlenme sayısı nedeniyle Facebook tarafından ‘Popüler Video’ kategorisine alınan canlı yayınlarımda izlediğiniz o virane yerler, Türkiye’de ‘ilk’ olma özelliklerine sahipti.

ATATÜRK’ün kurulması talimatı verdiği Karabük Demir Çelik Fabrikalarının çalışanları için yapılan sosyal tesisler; Mühendisler Kulübü, Havuzlu Bahçe ve Vatan Hastanesi -eski adıyla- Demir Çelik Memur Hastanesi’nden bahsediyorum.

Havuzlu Bahçe’ye 2 metrelik duvardaki demir parmakları güçlükle aşarak girdim. Aynı yöntemle Mühendisler Kulübü’ne de hiç kimseden izin almadan, ana girişteki demir kapının üzerinden atlayarak girdim.

Özel mülkiyete izinsiz giriş yapmadım. Atıl vaziyetteki tesisleri görüntüleyerek, kamuoyunu bilgilendirmek ve en önemlisi sosyal bir yaraya dikkat çekmek için gazetecilik görevimi yerine getirmeye çalıştım.

Yüzlerce izlenme ve paylaşım yapılan canlı yayın videoların altına birçok kişi “yazıklar olsun” yorumları yaptı. Bu haklı olarak oluşan yoğun tepki Karabük’te üst düzey yetkililere kısa sürede ulaştı.

Sosyal medyada yapılan paylaşımların “görevliler” tarafından takip edildiğini biliyorum.

Sonuç olarak şunu belirtmek istiyorum; Karabük Valisi Kemal Çeber’in Kardemir yetkilileri beraberinde virane durumdaki sosyal tesislerde inceleme yapması önemli bir gelişmedir. Bu kamuoyunu dikkate alıp KARABÜK SAHİPSİZ DEĞİLDİR demektir!

İnceleme sonrası alınan kararlarla ilgili KARDEMİR yetkililerinden henüz bir açıklama yapılmadı. MARZİNC konusunu (her türlü baskıya rağmen) nasıl ısrarla takip ettiysem, bu atıl tesislerin de tekrar Karabük’e kazandırılması için üzerime düşen görevi yapacağımı bilmenizi istiyorum.

Karabük Valisi Sayın Kemal Çeber’e gösterdiği ilgi ve duyarlılıktan dolayı teşekkür ederim.

***

Havuzlu Bahçe, Mühendisler Kulübü ve Yenişehir Sineması haricinde rastlantı sonucu karşılaştığım başka dehşet verici bir görüntüye tanık oldum.

Kardemir’in değil, bir devlet kuruluşunun mülkiyetine hiçbir zorlukla karşılaşmadan “rahatlıkla” girdim. Zira kapıları ardına kadar açıktı. Gördüğüm manzara +18 görüntülerden çok insanın kanını donduracak görüntülerdi.

Yakında sizlerle paylaşacağım…

***

DAHA ÖNCE YAPTIĞIM CANLI YAYINLARIN
ARŞİV KAYITLARINI BURADAN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Karabük Valisi Kemal Çeber'in sosyal tesisleri incelemesi haberini buradan okuyabilirsinizYorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

YORUMLAR

Toplam: | gösteriliyor:
DAHA ÖNCEKİ GÜNLÜK YAZILARIMDAN

Eyl

18

2015

1521
image
Adaylar açıklandı şimdi herkesin sorduğu; Bu adaylarla Karabük'te seçim sonucu ne olur?7 Haziran seçiminde olduğu gibi AKP-1 MHP-1 olur diyenler var. Burhanettin Uysal AKP'ye artı...
BU HABERLERİ OKUDUNUZ MU?
ÇOK OKUNANLAR
 
3Nisan.com
SON YORUMLANANLAR
avatar Sen ömründe hiç ...
Yanlış yerde provokasyon
avatar Hayirli olsun karabukumuze ...
Rektör Polat'a AÇIK MEKTUP; "Fidanlık ne olacak?"
avatar Yılmaz Özdil kalemine ...
Yılmaz Özdil Karabük'te okuyan Berkan'ı yazdı
 
cron