Atilla Karaarslan
GÜNLÜKSİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMKARABÜK HAVA KALİTESİFOTO-GALERİVİDEOŞÜKRÜ KARAARSLANKÜNYEİLETİŞİM

Vali Çeber'e Teşekkürler

Vali Çeber'e Teşekkürler


24.01.2018 - 21:47 1 - 1610

Geçen hafta sosyal medya hesabımdan Karabük'ün yıkık-dökük, virane yerlerinden canlı yayın yapmaya çalıştım. Rekor paylaşım ve izlenme sayısı nedeniyle Facebook tarafından ‘Popüler Video’ kategorisine alınan canlı yayınlarımda izlediğiniz o virane yerler, Türkiye’de ‘ilk’ olma özelliklerine sahipti.

ATATÜRK’ün kurulması talimatı verdiği Karabük Demir Çelik Fabrikalarının çalışanları için yapılan sosyal tesisler; Mühendisler Kulübü, Havuzlu Bahçe ve Vatan Hastanesi -eski adıyla- Demir Çelik Memur Hastanesi’nden bahsediyorum.

Havuzlu Bahçe’ye 2 metrelik duvardaki demir parmakları güçlükle aşarak girdim. Aynı yöntemle Mühendisler Kulübü’ne de hiç kimseden izin almadan, ana girişteki demir kapının üzerinden atlayarak girdim.

Özel mülkiyete izinsiz giriş yapmadım. Atıl vaziyetteki tesisleri görüntüleyerek, kamuoyunu bilgilendirmek ve en önemlisi sosyal bir yaraya dikkat çekmek için gazetecilik görevimi yerine getirmeye çalıştım.

Yüzlerce izlenme ve paylaşım yapılan canlı yayın videoların altına birçok kişi “yazıklar olsun” yorumları yaptı. Bu haklı olarak oluşan yoğun tepki Karabük’te üst düzey yetkililere kısa sürede ulaştı.

Sosyal medyada yapılan paylaşımların “görevliler” tarafından takip edildiğini biliyorum.

Sonuç olarak şunu belirtmek istiyorum; Karabük Valisi Kemal Çeber’in Kardemir yetkilileri beraberinde virane durumdaki sosyal tesislerde inceleme yapması önemli bir gelişmedir. Bu kamuoyunu dikkate alıp KARABÜK SAHİPSİZ DEĞİLDİR demektir!

İnceleme sonrası alınan kararlarla ilgili KARDEMİR yetkililerinden henüz bir açıklama yapılmadı. MARZİNC konusunu (her türlü baskıya rağmen) nasıl ısrarla takip ettiysem, bu atıl tesislerin de tekrar Karabük’e kazandırılması için üzerime düşen görevi yapacağımı bilmenizi istiyorum.

Karabük Valisi Sayın Kemal Çeber’e gösterdiği ilgi ve duyarlılıktan dolayı teşekkür ederim.

***

Havuzlu Bahçe, Mühendisler Kulübü ve Yenişehir Sineması haricinde rastlantı sonucu karşılaştığım başka dehşet verici bir görüntüye tanık oldum.

Kardemir’in değil, bir devlet kuruluşunun mülkiyetine hiçbir zorlukla karşılaşmadan “rahatlıkla” girdim. Zira kapıları ardına kadar açıktı. Gördüğüm manzara +18 görüntülerden çok insanın kanını donduracak görüntülerdi.

Yakında sizlerle paylaşacağım…

***

DAHA ÖNCE YAPTIĞIM CANLI YAYINLARIN
ARŞİV KAYITLARINI BURADAN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Karabük Valisi Kemal Çeber'in sosyal tesisleri incelemesi haberini buradan okuyabilirsinizYorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

YORUMLAR

Toplam: | gösteriliyor:

DAHA ÖNCEKİ GÜNLÜK YAZILARIMDAN

Ags

14

2014

1928
image
Elektronik Posta adresime Marzinc avukatı Naim Karakaya tarafından dün gönderilen E-Posta'da Marzinc ile ilgili yapılan, bazı haberlerin yayından kaldırılması talebi geldi. Cevap ve düzeltme hakkına...
BU HABERLERİ OKUDUNUZ MU?
ÇOK OKUNANLAR
 
3Nisan.com
SON YORUMLANANLAR
avatar Abi... Baba. Yarısıdır. ...
Babalar Günü Kutlu Olsun
avatar mrb. kolay gelsin.kargo ile ...
Eskipazar'ın Kösüre Taşı
avatar Mütevazilikte tavan yapmış ...
En Kral Arkadaşım HBK
avatar Abi Merhaba, Hasan abinin ...
En Kral Arkadaşım HBK
avatar Ruhun şad olsun ...
En Kral Arkadaşım HBK
 
cron