6 Aralık 2022 Salı

#24Haziran seçime '17 gün' kala Karabük

 

Baskın seçim kararından günümüze kadar Karabük’te neler yaşandı ilk önce o anları hatırlayalım ardından sonuç değerlendirmesi yapalım.

Yazının başında belirttiğim üzere bu erken değil “baskın seçim” oldu. Ülke genelinde olduğu gibi Karabük’te de siyasi partiler hazırlıksız yakalandı.

2019 yılında yapılacak seçimin 24 Haziran 2018’e alınması Karabük’ten milletvekili aday adayı olmayı düşünenleri de karar vermekte zorladı. Başvuru süresinin son saatine kadar açıklama yapmayan aday adayları oldu.

MHP’den Karabük milletvekili adayı olursa seçileceği kesin gözüyle bakılan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin aday olmayacağını açıklaması sürpriz oldu.

Diğer sürpriz AK Parti’de yaşandı. TBMM Başkanlığı, Başbakan Yardımcılığı, Devlet Bakanlığı yapan AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin aday olmayacağını bizzat açıkladı.

CHP Karabük milletvekili aday adaylarının son gün, son dakikaya kadar özellikle basına açıklama yapmaması dikkat çekti.

İYİ Parti Genel Merkezi tarafından Karabük Kurucu İl Başkanı olarak atanan Dursun Altıparmak’ın partide ve yakın çevresine “Milletvekili seçiminde kesinlikle aday olmayacağını ama belediye başkan adaylığını düşündüğünü” söylemesine rağmen milletvekili aday adaylığını açıklayınca İYİ Parti Karabük teşkilatında huzursuzluk yaşandı.

AKP Karabük Adayları
-Olasılık 1-
1) M. Ali Şahin
2) Mehmet Ceylan
3) Mustafa Çelenli
-Olasılık 2-
1) Mehmet Ceylan
2) Sedat Namal
3) Mustafa Çelenli

— Atilla Karaarslan

15

YORUMLAR

Facebook Yorumları

SON HABERLER

DİĞER HABERLER