Atilla Karaarslan
GÜNLÜKSİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMKARABÜK HAVA KALİTESİFOTO-GALERİVİDEOŞÜKRÜ KARAARSLANKÜNYEİLETİŞİM

Karabük'te Korona Vaka Sayısı -Haziran- (Güncel Bilgi)

Karabük'te Korona Vaka Sayısı -Haziran- (Güncel Bilgi)


16.06.2020 - 14:29 1 - 11775

Karabük ilinde meydana gelen Koronavirüs COVID-19 vakaları ile ilgili en güncel son bilgileri bu sayfadan takip edebilirsiniz. 2020 Haziran ayında meydana gelen ve yetkililerden alınan bilgiler güncel olarak yayınlanmaktadır.

2020 TEMMUZ AYI GÜNCEL BİLGİLERİ BU SAYFADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

29 Haziran 2020 Saat 16.20

COVID-19 semptomları nedeniyle hastanede tedavi gören Beyin Cerrahi Dr. Öğretim Üyesi Tuğba Moralı Güler evde tedavisi yapılmak üzere bugün hastaneden taburcu oldu.

29 Haziran 2020 Saat 15.30

KBÜ Eğitim Araştırma Hastanesinde Cildiye Dr. Öğretim Üyesi Habibullah Aktaş ve Beyin Cerrahi Dr. Öğretim Üyesi Tuğba Moralı Güler ardından Cildiye Dr. Öğretim Üyesi Ali İhsan Güleç de COVID-19 teşhisi ile tedavi altına alındı.

29 Haziran 2020 Saat 14.15

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinde COVID-19 vaka sayısı 201'e ulaştı.

Yoğun Bakım : 4
Yatan Hasta : 78
Yurt Karantina : 23
Evde Karantina : 96

27 Haziran 2020 Saat 13.30

Karabük'te Korona Virüs COVID-19'dan dolayı biri Eflani (Karacapınar köyü) diğeri Yenice (Satuk köyü) olmak üzere 2 yaşlı hasta hayatını kaybetti. Son bir haftada 3 kişi virüsten ölürken, toplamda ise ölenlerin sayısı 13 oldu. Halen yoğun bakımda 5 hasta, pandemi servisinde ise 72 kişi tedavi altında

26 Haziran 2020 Saat 17.00

Aldığım son bilgilere göre
Vaka 72
Yoğun Bakım 7
Yurt Karantina: 18
Taburcu : 80

Sağlık Bakanlığı Türkiye'de ilk defa sadece Karabük için özel izin çıkartarak, belirlenecek COVID-19 hastalarının sağlık ekipmanları ve donanımlarla düzenlenen bir KYK Yurdunda karantinada tutulması kararı aldı.

25 Haziran 2020 Saat 12.40

KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yolbulan, bir yandan çalışanların sağlığını korurken, diğer yandan da ekonomik uğraşlara devam ettiklerini söyledi.

YOLBULAN; "Şehrimizde vak'a sayıları artmakta, tedbirler sıkılaşmaktadır. KARDEMİR A.Ş. olarak tüm yönetici ve çalışan kadrolarımız ile korona virüs ile mücadelede bu denli organize bir halde olmamızdan gururluyuz. Fakat bu gurur asla ve asla herhangi bir kanıksamaya ya da boş vermişliğe sebep olmayacaktır. Pandemi ile mücadelede nasıl çalışmaları başlatan ilk şirketlerden biri olduysak, güzel günler geldiğinde tedbirleri yumuşatan son şirket olacağız. Son olarak başta tüm sağlık çalışanlarına, güvenlik güçlerine ve idari kuruluşlara bu zor süreçte gösterdikleri olağan üstü çalışmalar için teşekkür ederim. KARDEMİR A.Ş. olarak, tüm imkanlarımız ve çalışmalarımız ile sürdürülen bu mücadelede devlet kurumlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz" dedi

25 Haziran 2020 Saat 11.35

Karabük İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı: "İlimizde vak'a sayımız giderek artıyor" "Kurallara uyulmaz ve gerekli tedbirler alınmazsa bedelini ağır ödeyebiliriz"

Son bir ayda 125 korona virüs (Covid19) vak'asının görüldüğü Karabük'te, İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı vatandaşları uyardı.

Sarı, yaptığı açıklamada, kontrolü sosyal hayat ile eski normale değil, yeni normale dönüldüğünü belirtti.

Vatandaşların kurallara uyması ve destek olması gerektiğini ifade eden Sarı, "İlimizde vak'a sayımız giderek artıyor. Pozitif vak'alarımızın büyük çoğunluğu büyükşehirlerden gelen ve iller arası seyahat edenler ile bunların temaslıları olan vatandaşlarımız. Ayrıca hasta ziyaretleri, taziye ziyaretleri, asker uğurlama ve misafir ağırlama gibi güzel adetlerimiz bu günlerde en büyük yayılım kaynağı. Önümüzdeki günlerde düğün organizasyonları da serbest hale gelecek. Ayrıca camilerimizde 5 vakit namaz cemaatle kılınabilir hale geldi. Bunlar hepimizin özlemle beklediği gelişmeler. Ancak kurallara uyulmaz ve gerekli tedbirler alınmazsa bedelini ağır ödeyebiliriz. Bakanlıklarımız tarafından her bir işletme, her bir kurum ve her bir faaliyet için ayrı ayrı rehberler hazırlandı. Bunların uygulayıcısı ise bizleriz. Devletimizin tüm kurumları da denetleyici rol üstleniyor. Vatandaş olarak bu kurallara uymak ve destek olmak zorundayız. Aksi takdirde kontrollü sosyal hayat, kontrolden çıkabilir" dedi.

5 yoğun bakım hastası var

Korona virüs nedeniyle 5 yoğun bakım hastası olduğunu aktaran Sarı, "Hastalığın gücünün zayıfladığı ve artık etkisini yitirdiği gibi yanlış bilgiler rehavete sebep olmamalı. Şu anda hastanemizde yoğun bakımda yatmakta olan 5 Covid19 pozitif hastamız var. Yakın zamanda Covid19 nedeniyle aramızdan ayrılan ve vefatıyla hepimizi derinden üzen vatandaşımız henüz 54 yaşındaydı. Bu hastalıkla mücadelede en büyük savunma silahlarımız maske, sosyal mesafe ve temizlik. Bu üç temel faktör bir çoğumuza çok basit görünmekle birlikte uygulamada ciddi sıkıntılar olduğu da aşikar. Oysa bu hastalıkla başa çıkmanın şimdilik bundan daha etkili bir yolu yok. İlimizde ki vak'a artışını yine toplumsal bilinç ve el birliğiyle durduracağımıza, vatandaşlarımızın duyarlılığı ile bu işin üstesinden hep birlikte geleceğimize yürekten inanıyorum" diye konuştu.

Bir çok vatandaşın sınırların kapatılmasının sorunu çözeceğine inandığını vurgulayan Sarı, şunları kaydetti.

"Ancak tüm sağlık otoriteleri bu hastalığın çok uzun süre devam edeceğini ve aşı bulunana kadar da kesin bir çözüm üretilemeyeceğini belirtiyor. Bu durumda hiçbir şehrin aylarca kendisini izole etmesi mümkün değil. Bizlerin zor da olsa toplum olarak davranış değişikliğine gitmemiz gerekiyor."

Öte yandan 28 Mayıs'tan bugüne kadar il genelinde toplam 160 kişi korona virüse yakalanırken, 104 kişinin Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavileri devam ediyor. Bir süre önce korona virüs nedeniyle bir kişi hayatını kaybederken, tedavileri tamamlanan 55 kişi evlerinde izole ediliyor. Filyasyon çalışmaları kapsamında hiçbir belirti göstermeyip test sonuçları pozitif çıkan ve hastanede tedavisi tamamlanan vak'alardan, evde izolasyon imkanı olmayan yaklaşık 70 kişi, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı yurtta izolasyon altına alınacağı öğrenildi.

20 Haziran 2020

1 2 3 4 »


Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

YORUMLAR

Toplam: | gösteriliyor:

DAHA ÖNCEKİ GÜNLÜK YAZILARIMDAN

Oca

27

2014

3818
image
Dün akşam Hürriyet Caddesi saat 20:30'dan itibaren birden hareketlendi. Önce 10-15 kişiydi sonra 30-40 kişi oldu ilerleyen saatlerde 60-70 kişi derken yaklaşık 250-300 kişi toplandı.Karabük...
BU HABERLERİ OKUDUNUZ MU?
ÇOK OKUNANLAR
 
3Nisan.com
SON YORUMLANANLAR
avatar Belki de ayakkabı ...
İki dirhem bir çekirdek
avatar Dünya böyle güzel ...
COVID-19 hastasının 'canı istedi' diye evinde yemek pişiren hemşire
avatar 3-4 Gündür vakaya ...
Karabük'te Korona Vaka Sayısı -Temmuz- (Güncel Bilgi)
avatar Teşekkür ederiz emeğine ...
Karabük'te doktorlar hastaneye cihaz hediye etti
avatar Sanırım en özverili ...
Karabük'te doktorlar hastaneye cihaz hediye etti
 
cron