9 Ağustos 2022 Salı

Karabük İletişim Derneği’nden Açıklama

Karabük İletişim Derneği Başkanı İlhan Alpboğa’dan Karabük Üniversitesi Rektörü Refik Polat’a; “Hodri Meydan”
Karabük Üniversitesi Rektörü Refik Polat’ın, Bartın Üniversitesi Rektörü’nün eşini işe almasının ortaya çıkmasından sonra Polat’ın Karabük yerel medyasını suçlayıcı ve iftira niteliğindeki sözleri üzerine açıklama yapan Alpboğa; “Kim ne istemiş vermemişsin, kime ne vermişsin? Bir konuşalım.” dedi.
“CEMAATİNİ DE AL GEL”
İlhan Alpboğa yaptığı açıklamada; “Geçen yıl Bilgi Edinme Yasası çerçevesinde “Hangi basın kuruluşuna ne ad altında ne kadar ödeme yaptınız?” diye sordum. Sorunuz yasa çerçevesinde değil diye cevap vermişti. Çiğ yemedik karnımız ağrımaz. Hodri meydan rektör efendi. Beslediklerini de, dolaylı menfaatlendirdiklerini de, cemaatini de al gel. Kim ne istemiş vermemişsin, kime ne vermişsin? Bir konuşalım.”
“BU ŞEHRE YAZIK ÜNİVERSİTEYE YAZIK”
Alpboğa; “Rektör darbeci hainlerin metodu ile çamur atarak kendisini aklama gayretine girmiş. Bu adamın Karabük üniversitesine yakışmadığını her ortamda söyledik. Göz bebeğimiz ilim yuvası hayalimiz bu rektörün elinde her gün değişik bir skandalla anılmaya başladı. Bu şehre yazık, bu üniversiteye yazık, bu üniversitenin öğrencilerine yazık. Şehre yön verdiğini zannedenler üniversite rektörü ile ilgili gelişmelerden memnun ki, sesleri çıkmıyor.” dedi.
NE OLMUŞTU?
Bartın Üniversitesi Rektörü Orhan Uzun’un eşini işe aldığı haberi yayınlanınca Karabük Üniversitesi Rektörü Polat ODATV haber sitesine yaptığı açıklamada; “Yerel medyada benden istediğini alamayanların yaptığı zorlama haberler bunlar. Benden talepte bulunan ve bu yerine gelmeyince dedikodu çıkaran insanların iddiaları bunlar.” cevabını vermişti.

YORUMLAR

Facebook Yorumları

SON HABERLER

DİĞER HABERLER