26 Eylül 2022 Pazartesi

Millet Bahçesi, Orman ve Hastane

Devletin resmi haber ajansı Anadolu Ajansı tarafından geçilen haberin başlığı; Türkiye’nin ‘en büyük blok ormanları’na sahip Karabük’te renk cümbüşü yaşanıyor…
Haber şöyle devam ediyor;
Yüzölçümüne düşen ormanlık alan bakımından Türkiye’de birinci sırada yer alan kentte acil olarak korunması gereken sıcak noktaları, göller, tabiat parkları ve tünel yollar, fotoğrafçıların, doğaseverlerin tercihleri arasında yer alıyor.

Başka bir haberden; Yüzölçümüne düşen ormanlık alan bakımından Türkiye’de birinci sırada “Orman denizi” olarak adlandırılan alanların da bulunduğu Karabük Orman Genel Müdürlüğü’nün yaptığı araştırmada yüz ölçümü ile orman yüzdesi en fazla il oldu.
Dağların geniş yer kapladığı Karabük’te ormanlar yaygındır. İlin yüzölçümünün % 67,3’ü ormanlarla kaplıdır.

Buna göre en ormanlık il Karabük. Bu ilin yüzde 67,3’ü ormanlarla kaplı. Hemen ardından yüzde 66,9 ile Kastamonu ve yüzde 65,5 ile Muğla geliyor. Bu illeri sırasıyla; Sinop (yüzde 64,2), Bolu (yüzde 64), Yalova (yüzde 59,6), Bartın (yüzde 58,1), Zonguldak (yüzde 58,1), Bilecek (yüzde 57,5) ve Antalya (yüzde 56,8) takip ediyor.
Milyonlarca lira para harcayıp kentin ortasına “MİLLET BAHÇESİ” yapmanıza gerek yok. Karabük kent merkezinden bir mesire alanına gitmek en fazla 20 dakikadır.
Millet Bahçesi yapacağınıza Karabük’e bir DEVLET HASTANESİ yapın, Karabük’e bir ONKOLOJİ HASTANESİ yapın…
Anlaşıldı mı?

YORUMLAR

Facebook Yorumları

SON HABERLER

DİĞER HABERLER