26 Eylül 2022 Pazartesi

Virane Havuzlubahçe için karar çıktı

Türkiye Demir Çelik İşletmeleri Karabük Demir Çelik Fabrikalarının sosyal tesisleri özelleştirme sonrası adeta çürümeye terk edilmişti. Özelleştirildikten sonra KARDEMİR A.Ş olarak adını alan fabrika yönetimi virane durumdaki Havuzlubahçe için olumlu bir karar aldı.

Alınan bilgilere göre KARDEMİR yönetimi Karabük halkından gelen tepkiler üzerine Havuzlubahçe’nin onarımı ve tamiratını yapacak.

Onarım yanı sıra Havuzlubahçe için özel proje hazırlandığı ve proje çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğu öğrenildi.

2018 yılında sosyal medya hesabımdan yaptığım canlı yayınla Havuzlubahçe’nin nasıl çürüdüğünü kamuoyuna paylaşmıştım.

Soğuk bir kış günü Havuzlubahçe’ye 2 metrelik duvardaki demir parmakları güçlükle aşarak girdim. Özel mülkiyete izinsiz giriş yapmadım. Atıl vaziyetteki tesisleri görüntüleyerek, kamuoyunu bilgilendirmek ve en önemlisi sosyal bir yaraya dikkat çekmek için gazetecilik görevimi yerine getirmeye çalıştım.
Yüzlerce izlenme ve paylaşım yapılan canlı yayın videoların altına birçok kişi “yazıklar olsun” yorumları yaptı. Bu haklı olarak oluşan yoğun tepki Karabük’te üst düzey yetkililere kısa sürede ulaştı.

O zamanın Karabük Valisi Kemal Çeber makam koltuğundan kalkıp Kardemir yetkilileri beraberinde virane durumdaki sosyal tesislerde inceleme yapmıştı.

İŞTE O CANLI YAYIN

VALİ KEMAL ÇEBER’İN İNCELEMESİ

..Ve nihayet Karabük bir değerine sahip çıktı.

Gazetecilik görevimi yaptım, bana destek verenlere teşekkür ederim.

YORUMLAR

Facebook Yorumları

SON HABERLER

DİĞER HABERLER