25 Haziran 2022 Cumartesi

Askerde insan ANNESİNİ ÇOK ÖZLER

Erzurum’da kısa dönem askerlik yapan Fahri Gediz adlı kullanıcının yazdığı mektup, ünlü isimler tarafından paylaşılıyor…
İşte o mektup:
ASKERDE İNSAN ANNESİNİ ÇOK ÖZLER
En çok hatırladığım ise 2-3 sayfadan birinde “Anne” sözünün geçmesidir. Askerde insan annesini çok özler. Sesini duymak için kendini yer bitirir.
Geceleri ankesörlü telefonun başında bekleşirler. Arayan “Oğlum ben …’nın annesiyim. Orada mı?” diye sorar. Cevaplayan asker “Anne merak etme ben şimdi onu bulurum” ya da “Anne o şu an talimde, içtimada, yemekte ben gelince aradığını söylerim” der.
Oğlunu ziyarete gelen anneyi başka bir asker karşılarsa, onun elini öper anne hoş geldin der. Kısaca bir askerin binlerce annesi, oğlu asker olan annenin de binlerce oğlu olur.
KOCA ADAMLARIN YORGAN ALTINDA ANNEM DİYE AĞLADIĞINI DUYDUM
İnanır mısınız? Koca koca adamların yorgan altında “annem annem” diye ağladığını duydum ben, koca adam olarak bir türküde annemi hatırlayıp ben de ağladım.
Asker adam pislikten, komutandan, yemekten, nöbetten, sigarasızlıktan, yorgunluktan, uykusuzluktan çekmez “annesizlikten” çektiğini.
Şehit olan askerlerimiz son sözü söyleyecek vakit buldular mı bilmiyorum ama buldularsa eminim son sözleri “Anne!”dir.
Bir askere, hangi şehirde, taburda, koşulda olursa olsun en çok neyi özledin? diye sorarsanız ilk kelimesi “Anne”dir.
Bir askerin son nefesini verirken, son kelimesi de “Anne”dir.
Ne acıdır ki anneliğin en kutsal sayıldığı bu topraklar, annelerin yüzyıllardır en çok ağladığı yerdir. İşte o anneleri ağlatanları, yemeden, içmeden büyüttükleri yavruları ellerinden kayıp giden annelerin ahını alanları, hangi sözcüklerle lanetlemek gerekir bilmiyorum…
Allah hepimize dayanma gücü versin….

2246

YORUMLAR

Facebook Yorumları

SON HABERLER

DİĞER HABERLER