6 Aralık 2022 Salı

Karabük Kapullu için şahane proje

Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Biyomedikal Sorumlusu ve aslen Kapullulu Mehmet Yılmaz sosyal medya hesabından duyurduğu “Karabük’te siyasilerimizden Kapullu olarak talebimizdir.” başlıklı bir yazısında hem Karabük, hem Kapullu için çok önemli projeler için talepte bulundu.

Mehmet Yılmaz’ın “Karabük’te siyasilerimizden Kapullu olarak talebimizdir” yazısı:
Kapullu’nun ve hatta Karabük’ün sosyal yönden devlet eliyle önünü açacak projeler;

İl merkezinde tesis atığı karışmayan hatta içilebilir tek temiz akarsuyuna sahip yer Kapullu’dur

Göletin potansiyelinden faydalanılarak Kültür ve Turizm Bakanlığımızın desteğiyle ışıklandırılmış ve cam teras yapılmış bir Kapıkayanın altına Dökecek mahallesine kadar uzanan çay boyu Karabük’ün yüzme hasretine doğal cevap verecek küçük göletciklerle deniz kumuyla ve tesislerle zenginleştirilip çağlayan mevkii çay boyu kazanboğazı kanyonu hattında yürüyüş ve bisiklet parkuru yapılması ve de Dökecek Küpler arası açılan yolun asfaltlanması ışıklandırılmasıyla Karabük turizmine açması Karabük’e sosyal yönden yapılacak en güzel projelerdendir.

  • Göletten faydalanılarak Pamuklu deresinin doğal güzelliklerinin yeşilinin üzerine maviliği katacak göletlerin oluşturulması ışıklandırılmış kordon yürüyüş parkuruyla Karabük’te akşam duran hayata can verecek insanların bir nefes almasını sağlayacaktır. Bu bölge doğallığı bozulmayan çarpık kentleşmenin olmadığı bölge olmasıyla bu projeye uygundur.
  • Kapullunun Belediye tarafından afet evlerine kadar yarım kalan imarının tamamlanması.
  • Kapullu ileride anayolu olacak ve halihazırda devletin planlarında olan Medikar hastanesi altından bağlantı yolunun ivedilikle açılması.
  • Karabük’e yapılması muhtemel devlet hastanesinin afet evleri mevkiinde bulunan 40 dönümlük hazine arazisine yaptırılarak nufüs yoğunlugunun yüksek olduğu 5000 Evler 100. Yıl Esentepe ve Kapullu’nun tam ortasında kalmasıyla bu yörelere rahatlıkla hitap etmesi sağlanması.

Karabük merkezinin sıkışıklığının rahatlaması saglanması

Kapullu olarak Karabük’ün sosyal yönden önünü açacak potansiyeli siyasiler değerlendirmelidir.

SAYGILARIMIZLA
Mehmet Yılmaz

Haber/Fotoğraf: 3Nisan.com sitesinden alıntıdır

YORUMLAR

Facebook Yorumları

SON HABERLER

DİĞER HABERLER