9.6 C
Karabük
27 Mayıs Pazartesi 2024

Solo Türk gösterisini kaç kişi izledi?

Sadece Türkiye’den değil Dünyanın bir çok ülkesinden Solo Türk gösterilerinin şehirlerinde yapılması için taleplerin olduğu bilinmektedir. Karabük Valiliği 3 Nisan kutlamaları etkinliklerinde muhteşem bir gösteriye imza attı. Öncelikle Solo Türk gösterilerinin Karabük’te yapılması için girişimlerde bulunan ve gerçekleştiren Karabük Valiliği Özel Kalem Müdürü Mustafa Cücü ve Basın-Halkla İlişkiler Müdürü Kenan Aydoğdu‘yu tebrik etmek gerekir.

Böyle önemli bir etkinlik sonrası basın kuruluşlarında haberleri izleyenler yapılan önemli bir teknik hataya dikkat çektiler.

3 Nisan kutlamalarının 5 bin kişi tarafından izlendiği haberin gerçeği yansıtmadığını basit bir araştırma ile gözler önüne seriyoruz.

Google Map’de Karabük Atatürk Anıt Meydanın 100 mt ölçekli haritasında basit bir hesaplama ile yaklaşık 5 bin değil en az 15 bin kişi olduğu ortaya çıkıyor.

Meydanın genişliği 200 metre eni ise yaklaşık 125 metre olarak ele alınırsa bilimsel olarak metrekareye 2 kişi hesap edilirse ortaya gerçek katılım sayısı çıkıyor.

Bu hesaplamalarda öğrencilerle dolu DÇ Yenişehir Cami bahçesi, Kent Meydanı, Kares önü dahil edilmemiştir.

Bu tür hesaplamalar için en önemli kaynak:
TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ Harita Genel Komutanlığı’nın internet sayfasından bilgi edinebilirsiniz
http://www.hgk.msb.gov.tr/egitim/konular/olcek/olc_tur.htm

 
 AYRICA SOLO TÜRK GÖSTERİLERİNİN 78 KAREDE FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

1654

Facebook Yorumları

Son Haberler