18.6 C
Karabük
27 Mayıs Pazartesi 2024

Ahmet Davutoğlu ve Yenice Kanyon Vadisi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun, Karabük’ün Yenice ilçesindeki Şeker Kanyonundaki sabah kahvaltısı fotoğrafı hafızalardan silinmeyecek. Bu meşhur fotoğraf Ağustos 2013’te Karabük’ün Yenice ilçesinde Şeker Kanyonundaki Yenice Vadi Restaurantın balkonunda çekilmişti.

Fotoğrafın yayınlanması ardından Davutoğlu günlerce eleştirildi.

Yenice Yeşil Vadi Restaurant işletmecisi; “O sabah kahvaltıya bize kalabalık bir heyet geleceği söylendi ve kimin geleceğini bilmiyorduk. Biz de 30 kişiye göre kahvaltı hazırladık” demişti.

İŞTE AYRINTILAR

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun, Karabük’ün Yenice ilçesindeki Şeker Kanyonunda 26 Ağustos sabahı ailesiyle birlikte kahvaltı yaparken çekilmiş fotoğrafın sosyal medyada oluşturduğu tartışmalara restoran sahibi açıklama yaptı.


Yenice Vadi Restaurat sahibi Ercan Tom, resimdeki kahvaltı sofrasının 4 masanın birleşmesinden oluştuğunu ve her masada normal vatandaşa verilen 30 çeşit köy ürünün olduğunu söyledi.

Ercan Tom, daha önce kendilere kalabalık bir heyetin kahvaltı için geleceği ve kim olduğu konusunda bilgi verilmediğini de anlatarak, “Daha önceden bize kalabalık bir heyet geleceği söylendi ve kimin geleceğini bilmiyorduk. Biz de 30 kişiye göre kahvaltı hazırladık. Masa duble masaydı. Her masa için 30-35 çeşit ürün koyuyoruz.

Pazartesi sabahı kanyona gelen misafirin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun olduğunu gördük. Yanında ailesi olduğundan biz de 30 kişiye göre hazırlanan 4 masayı birleştirince ortaya böyle bir manzara çıktı. Bu durum karşısında Sayın Bakanımız hatta bize kızarak bunların israf olmaması için kaldırılmasını istedi. Biz de hemen kaldırdık. Normalde daha önceden bastırdığımız afişlerde de ürün çeşitlerimiz var.

Burada 30 çeşit kahvaltı olduğu zaten yazıyor. Bu Bakana karşı yapılmış özel bir şey değil, normal vatandaşa da aynısını yapıyoruz. Biz bunu o güne özelde yapmadık. Biz hatta Bakan geleceğini de bilmiyorduk, sadece değerli bir ismin geleceği söylendi.

Buraya Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan bile buraya iki şer kez geldi. Biz bunları bile deşifre yapmadık. İnsanlar buraya dinlenmeye tatil yapmaya geldi. Normal kahvaltıda 30 çeşittir. Hafta sonları bu sayı 35’e kadar çıkıyor. Zaten resimde görüldüğü gibi bir masada 30-35 çeşit var ve 4 tane masanın birleşmesinde dolayı o kadar kalabalık gözüküyor. Normal vatandaşlarımızın dahi buraya geldiğinde aynı hizmeti görüyor. Bu bizim hizmetimiz.

Bakana özel bir şey yapılamadı. İlgi illaki olacak ama serpme köy kahvaltısı ile bu konunun başka yerlere çekilmesi bizi üzüyor. Karabük’te 30 liraya 180 çeşit kahvaltı veriliyor. Hiç mi buralar görünmüyor. Bizim burası ufak bir yer diye mi buraya yakıştırılamıyor, yoksa başka bir şey mi yapılmak isteniyor” diye tepkisini ortaya koydu.

Kanyonda şehir dışından gelen ve kahvaltı yapan 4 kişilik bir gurubun masasında aynı çeşitlerin olduğunu gösteren Ercan Tom, yapılan tartışmaların yersiz ve kendileri açısından çok üzücü olduğunu da belirtti.

 

6367

Facebook Yorumları

Son Haberler