22.4 C
Karabük
24 Nisan Çarşamba 2024

Amca tırcı ne demektir?

Bir tırcı trafik kazasında hayatını kaybetmiştir. O sırada kaza yerinden babasıyla geçmekte olan küçük çocuk babasına sorar;

-Baba ölen amca kim?

-Tırcının biriymiş oğlum, tanımıyorum der.

Oğlan diğer tırın yanında çömelmiş gözleri ağlamaklı diğer tırcının yanına gider ve;

-Amca tırcı ne demektir? diye sorar. Tırcı cevap verir;

-Bir adam düşün evlat diğer insanlardan daha az uyuyan, daha az yemek yiyen, gün gelir soğuktan titreyen gün gelir sıcaktan pişen, yağmur, çamur, kar, kış demeden gece gündüz yol giden, tatil ve dinlenmek nedir bilmeyen, bayramı seyranı olmayan, çocuklarının büyüdüğünü göremeyen, hastalıkta yanlarında olamayan, yakınlarının cenazesine gidemeyen en önemli anlarında sevdiklerinin yanında olamayan, direksiyon başında hayatını ailesine bakmak için geçiren, günlerce haftalarca yollarda şerit sayan, gittiği fabrikalarda kapıdaki köpekden daha az değer verilen, 3 kuruş para için köle gibi çalıştırılan, evden çıktığında geri dönüp dönemeyeceğini tek Allahın bildiği, hikayesi anlatmakla bitmeyen bir adamdır dediği sırada vefat eden tırcının telefonuna mesaj gelir ve diğer tırcı arkadaşı bakar ve şöyle yazar.

-Merhaba baba. Annemin telefonunu aldım sana bu mesajı yazmak için. Doğum günün kutlu olsun. Hediyen hazır vermek için sabırsızlanıyorum. Bugun evden çıkalı 12 gün oldu. İnşallah kısa zamanda eve dönersin. Seni çok seviyorum. Sen bir tanesin, babaların en iyisisin. Doğum günü pastanı beraber yemek için sabırsızlanıyorum.

-Tırcının gözleri yaşlı çocuğa döner ve sorar; şimdi tırcının ne demek olduğunu anladın mı?

Evlerinden uzak yollarda olan tüm şoför dostlarımıza kazasız belasız yolculuklar nasip olsun. Hepiniz Allaha emanet olun.

 

4953

Facebook Yorumları

Son Haberler