17.2 C
Karabük
22 Nisan Pazartesi 2024

Bölgemizdeki yerel medya Safranbolu'da buluştu

AB Bakanlığı tarafından yürütülen İngiltere’nin Ankara Büyükelçiliği’nce desteklenen “Türk Yerel Medyası AB Yolunda” semineri sona erdi.

Karabük’ün tarihi ilçesi Safranbolu’da yapılan Türk Yerel Medyası AB Yolunda seminerinin 4. bölgesel toplantısının son gününde ‘Türk Yerel Medyasının AB sürecinde daha etkin rol alması’ konusunda Ekonomi Muhabirleri Derneği Başkan Yardımcısı Hüseyin Gökçe, Medya Derneği Üyesi Mehmet Acet ve Karabük Gazeteciler Derneği Başkanı Atilla Karaarslan birer konuşma yaptı. Seminerin ikinci oturumunda Avrupa Birliği Bakanlığı Türk Ulusal Ajansı Halkla İlişkiler Koordinatörü Ali Yurtsever, ajansın yürüttüğü çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Yurtsever geçen yıl 15 bin 911 hibe başvurusundan 3 bin 596 projeye hibe sağlandığını anlatarak,

” Hem Avrupa çapında, hem de yerel düzeyde “Dünya Gençliği”, “Avrupa Gönüllü Hizmeti”, “Avrupa İçin Gençlik”, “Gençlik Destek Sistemleri” ve Avrupa İşbirliği İçin Destek Programları” adı altında yararlanıcılara mali katkılar sağlandı. 2004-2012 yılları arasında 260 bin 883 kişinin çeşitli projeler dahilinde yurt dışına gitti. AB eğitim ve gençlik programlarını ülke içinde duyurmak, bu programlara katılım çalışmalarını koordine etmek, yürütmek ve izlemek, komisyona rapor halinde sunmak, program uygulamaları hakkında komisyon ile gerekli görüşmeleri yapmak ve uygulama sözleşmelerini imzalamak gibi görevleri yerine getiriyoruz” dedi.

 

 

 

2235

Facebook Yorumları

Son Haberler