17.1 C
Karabük
25 Haziran Salı 2024

Arzu ve Devlet Baba

Bugün öğleden sonra Karabük Valisi İzzettin Küçük’ü ziyaret ettim. Ziyaretimin nedeni daha önce kişisel internet sitem www.atillakaraarslan.com adresinde yazdığım bir yazı ile ilgiliydi.

Facebook’da da paylaştığım için sayfamda bulunan ve beni takip edenler konuyu hatırlamışlardır. İlk, orta ve liseyi birincilikle bitiren Hukuk Fakültesi’ni kazanan ama engelli olduğu için gidemeyen bir genç kızımızın feryadını dile getirmeye çalışmıştım. 

Sayın Valimiz İzzettin Küçük’ün bu feryadı duyduğunu ve hemen ilgili kurumlara ivedi olarak talimat verdiğini öğrendim. İlgili kurum görevlileri engelli kardeşimizi evinde ziyaret ederek resmi olarak görüşme yaptılar.
Vali beyin bizzat ilgilenmesi, sahip çıkması nedeniyle hem bilgilendirmek hem de teşekkür etmek için randevu talep ettim ve bugün görüştüm.  Görüşmede şu izlenimde bulundum, Devlet adamlığı bir tarafa, insancıl, merhametli ve “Baba şefkati” olan bir Valimiz olduğuna şahit oldum. Zira görüşmelerimiz hep resmi ve belirli bir protokol çerçevesinde oluyordu.

Bu arada şunu anlatmadan geçmek istemiyorum. Aklıma hemen geçen kış geldi; Kar yağdığı zaman Karabük Valiliği okulları tatil etmişti, işte o akşam Twitter’da Türkiye’nin her yerinden tweetler yağıyordu “Bizim Vali, Karabük Valisi kadar olamadı, okulu tatil etmedi” diye öğrenciler serzenişte bulunuyorlardı. Karabük’teki öğrencilerde kar tatilinin keyfini çıkartıyordu. Hatta hiç unutmuyorum tatil bittikten sonra kar yağışı devam ederken, televizyonu anne babalar değil, öğrenciler arıyordu “Vali Amca kar nedeniyle okulları tatil etti mi?” diye soruyorlardı…
Sözü fazla uzatmak istemiyorum, sonuç olarak ben bugün Arzu Çetinkaya kardeşimizi Vali beye emanet ediyorum…

Ve en kısa zamanda güzel haber alacağımızı ümit ediyorum.

Okumayanlar için Arzu’nun gerçek hayat hikayesi

 

6185

Facebook Yorumları

Son Haberler