18.6 C
Karabük
27 Mayıs Pazartesi 2024

Karabük ve Safranbolu'da gergin gece

Safranbolu’da akşam saat 19:30 sıralarında Kütüphane yanında meydana gelen kavgada 1’i ağır 3 kişi yaralandı. Boynundan ağır yaralanan Karabük Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı Adem Yılmaz’ın (30) KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan acil ameliyat sonucu hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi. Karabük Üniversitesi öğrencilerinden D.T ve M.K’de aldıkları bıçak darbesiyle ayakta tedavi edildiler.

ÜLKÜCÜLER TOPLANDI
Arkadaşları yaralanan ülkücü gençler KBÜ Eğitim ve Araştıma Hastanesi önünde toplandılar. Yaklaşık 800 kişinin toplanması üzerine Karabük Emniyeti Asayiş Ekipleri kentte güvenlik tedbirleri aldı.
MHP Karabük İl Başkanı Burhanettin Arslan hastaneye gelerek öğrencileri ziyaret ettikten sonra hastane önünde toplanan ülkücüler ile görüştü. Ülkücüler hastane önünde sessiz bekleyişini sürdürdü.

ÖĞRENCİ KONSEYİ SEÇİMİ
Karabük Üniversitesi’nde AK Gençlik olarak öğrenci konseyi seçim çalışması faaliyetinde bulunan öğrencilerin üniversitedeki ülkücü gençlerle yaptığı görüşmede çıkan tartışma sonucu bıçaklı saldırının meydana geldiği öğrenildi.

AK GENÇLİK GÖZALTINDA
Ak Parti Karabük İl Teşkilatı’nda aktif olarak çalışma yaptığı belirtilen ve Facebook Sayfasında yaptığı AK Gençlik paylaşımlarıyla dikkat çeken S.K ile birlikte 4 kişi Karabük Emniyet görevlileri tarafından gözaltına alındı.

AK PARTİ İL TEŞKİLATI SESSİZ
Ak Parti Karabük İl Başkanlığı tarafından, AK Gençlik olarak üniversitede faaliyet gösteren öğrencilerin bıçaklı saldırı olayına karışması ve gözaltına alınması ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

 

2488

Facebook Yorumları

Son Haberler