15.6 C
Karabük
26 Haziran Çarşamba 2024

KGC Karabük protokolü ile kahvaltıda buluştu

Karabük Gazeteciler Cemiyeti tarafından Karabük protokolüne kahvaltı verildi. Kahvaltıya, Vali İzzettin Küçük, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Karabük Cumhuriyet Baş Savcısı Vekili Asım Ekren, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, Karabük TSO Başkanı Sedat Namal, TSO Meclis Başkanı Timurçin Saylar, KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Mutullah Yolbulan, Başkanvekili Kamil Güleç, Genel Müdür Fadıl Demirel, Çelik – İş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül, Genel Eğitim Sekreteri Recep Akyel, Karabük Şube Başkanı Ulvi Üngören, AK Parti Karabük İl Başkanı Ömer Ayar, CHP İl Başkanı Bayram Karadağ, MHP İl Başkanı Metin Demirel, Karabük Esnaf Odaları Birliği Başkanı Nurettin Tümen, Karabük Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Karaarslan, Karabük İletişim Derneği Başkanı İlhan Alpboğa ile Karabük’te yayınlanan gazetelerin sahipleri katıldı.

Kahvaltı sonrası protokol üyelerine katılımlarından dolayı teşekkür eden Karabük Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Karaarslan, “Bizlerin görevi sadece haber yapmak ve kamuoyunu bilgilendirmek değildir. Bunların haricinde bazı sorumluluklarımız da vardır. Bu da yaşadığımız kent Karabük’ün en iyi noktaya ulaşması ve cazibe merkezi olması için gerekli çalışmaları yapmak. Bu kahvaltıyı düzenlemekteki gayemiz geleneksel hale getirip, Karabük’ün sorunlarının çözümü noktasında çaba göstermektir. Dünyaya marka olmuş Safranbolu’nun yanında Eskipazar’ın antik kentini, Ovacık’ın kaya mezarlarını, Eflani’nin tabiat güzelliklerini, Yenice’nin açık hava müzesini kısaca Karabük ve ilçelerini en iyi şekilde tanıtmaya çalışıyoruz” dedi.

Vali İzzettin Küçük ise yaptığı konuşmada, bu tablonun uzun süredir bekledikleri, arzu ve ümit ettikleri bir durum olduğunu söyleyerek, “İllerde yerel basının ne kadar önemli olduğunu söylememe gerek yok. İldeki düzen ve istikrarın devam etmesindeki en önemli unsurlardan biridir. Sadece kamuoyunda bilgi paylaşımı, yapılan işlerin kamuoyuna aktarımı değil. düzenli gerçek bilgilerin aktarımının yanı sıra istikrarın muhafazasıdır. Bunun için en önemli konu basının da bir çatı altında ve bir kimlik altında toplantısıdır” dedi.

 

1583

Facebook Yorumları

Son Haberler