30.5 C
Karabük
21 Haziran Cuma 2024

Kardemir'de yolsuzluk

İki gündür Kardemir ile ilgili yolsuzluk iddiaları internet ortamında dolaşıyor. Fotoğrafta gördüğünüz Ayşe Türeyen Kardemir A.Ş Satın Alma Müdürlüğü görevini yapıyordu geçen hafta görevden alındı iş akti fesh edildi.

Fotoğraftaki diğer kişiyi Çağrı Güleç’i isim olarak duymuşsunuzdur. Babası Kamil Güleç Kardemir Yönetim Kurulu Başkan Vekilidir, Çağrı Güleç’de Kardemir Yönetim Kurulu Üyesidir.

Yayınlanan belgelerde elektronik posta E-Mail yazışmaları bulunuyor.

Şimdiye kadar yayınlanan iddialara göre Çağrı Güleç Satın Alma Müdürü’ne E-Posta yoluyla verdiği usulsüz talimatlar sonucu Kardemir zarara uğratılmış.

Çağrı Güleç’i aradım önce iddialar üzerine konuşmak istemediğini belirtti sonra iddiaların aksine Kardemir’i 50-60 Milyon TL zarardan kurtardığını söyledi. Ve “off the record” yazmamak kaydıyla Kardemir’de yaşanan bir çok konudan bahsetti. 

*** *** ***

İddiaların devam edeceği söyleniyor.

Kardemir A.Ş, SPK’da işlem gören halka açık bir şirket olduğu için iddialar, söylentiler üzerine haber/yorum yapmak yasal olarak ciddi sakıncalar oluşturuyor. Şu aşamada yorum yapmak yerine tarafların yapacağı resmi açıklamaları beklemek gerekiyor.

Önümüzdeki günlerde fırtına mı kopacak hep birlikte göreceğiz…

 

 

 

6203

Facebook Yorumları

Son Haberler