10.7 C
Karabük
27 Mayıs Pazartesi 2024

AK Parti Karabük Milletvekili Adayı kim olacak

AK Parti Karabük Milletvekili Adayı kim olur? diye bana soruyorlar. Milletvekili Aday Adaylarının isimlerini görünce 1. sıra Osman Kahveci 2. Sıra Mehmet Ceylan olur diye düşünüyordum. Fakat Mehmet Ceylan oğlunun Ankara’dan AK Parti Milletvekili Aday Adayı olması nedeniyle adaylıktan çekildiğini açıkladı.
Mehmet Ceylan deneyimli ve kurt siyasetçidir. AK Parti’nin en üst düzeyde çok sağlam bağlantıları vardır. Bence oğlu aday olduğu için adaylığını geri çekmedi, başka bir neden olduğunu düşünüyorum.

Her neyse diyelim ve bundan sonra ne olabilir yazmaya çalışayım. Osman Kahveci’nin 1. sıra adaylığı kesin diyebilirim çünkü Kahveci’nin ismi milletvekilliği döneminde bildiğimiz, duyduğumuz kadarıyla hiç bir yolsuzluğa karışmamıştır.
Ayrıca Kahveci’nin “Milli Görüş” kimliğini Karabük’te herkes bildiği için söylemeye gerek duymuyorum. 2. sıra aday için “seçici” çok ciddi bir eleme sonucunda belirleyecektir.
Kimdir bu seçici?
Siyasetten az çok anlayan herkes kim olduğunu biliyor.
Geçen hafta AK Parti kulislerinde parelel dedikleri Gülen cemaatinden partiye sızma olmaması için gerekirse MİT’in gizli bilgilerinden yardım alınabilir konuşuldu.
Şimdi burada düşünelim, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun yaptığı açıklamaya göre MİT raporlarında 77 Milyon Türk vatandaşı fişlendi ise AK Parti aday adayları hakkında daha ayrıntılı araştırma yapılmış ve “özel dosya” oluşturulmuştur.

Kim Fetullah Gülen’in cemaat evlerinde kalmıştır?
Kim Pensilvanya’ya gidip Fetullah Gülen’in elini öpmüştür?
Kim MHP Genel Merkezi’ne giderek Devlet Bahçeli ile görüşmüştür?
Kim daha önce özel ve ticari hayatta bazı olumsuzluklar yaşamıştır?
Bu soruların cevapları “özel dosya” içinde yazılıdır.
AK Parti’de çok üst düzey bir yetkili ile yaptığım görüşmede aday adaylarının “handikapları” olduğunu ve Karabük adaylarının belirlemesinde sıkıntı yaşanacağını söyledi. “Kimin, hangi adayın mesela?” diye sorduğum zaman çok ilginç bilgiler verdi.

Herkes bana soruyor AK Parti Adayı kim olur diye hatta geçen babam da sordu ve bana biraz sitem eder gibi oldu.
Adayı bir kişi (!) seçecek bunu nasıl bilebilirim, düşüncesini, beynini okuyacak üstün yeteneğim yok. Sadece bir tahminde bulunabilirim Osman Kahveci kesin diyebiliyorum fakat 2. sıra için sürpriz isim olur diye düşünüyorum.

Yine de hadi bir ipucu vereyim geçmişi temiz ve tahsilli hele hukuk mezunu ve bir de Çankırı kökenli ise neden olmasın?

Veya yıllarca birlikte yürüdüğü bazı nedenlerden dolayı iki defa yol kazası yaşayan  “uzun” birisi neden olmasın?

*** *** ***

Güvendiğim bir kaynaktan aldığım bir bilgiyi aktarmak istiyorum; Ak Saray’da yapılan muhtarlar toplantısında Karabüklü bir muhtar Recep Tayyip Erdoğan’ın yanına oturmuş ve aralarında Karabük ile ilgili konuşma geçmiş muhtarın söylediklerini tek tek not alan Erdoğan’ın; “Demek ki Karabük’ten bize yanlış bilgi veriliyormuş” dediğini öğrendim.

 
Güvendiğim bir kaynaktan aldığım bir bilgiyi aktarmak istiyorum; Ak Saray’da yapılan muhtarlar toplantısında Karabüklü bir muhtar Recep Tayyip Erdoğan’ın yanına oturmuş ve aralarında Karabük ile ilgili konuşma geçmiş muhtarın söylediklerini tek tek not alan Erdoğan’ın; “Demek ki Karabük’ten bize yanlış bilgi veriliyormuş” dediğini öğrendim.
Bu sözlerini doğrulayan en basit örnek yerel seçim öncesi Karabük’te yaptığı konuşmada hastane konusudur…
Bayır Mahalle’deki Hastane ne oldu?
Beşbinevler Kadın Doğum Hastanesi ne oldu?

O konuşmayı buradan izleyebilirsiniz

*** *** ***

MHP Karabük adayını MHP lideri Devlet Bahçeli belirleyecek. O nedenle bu konuda yorum yapmam hiç doğru olmaz, liderin iki dudağının arasında olan bir karar için ne desem boş…

Kim 1. sıra aday olursa MHP milletvekili çıkartır?

Diğer partilerin aday sıralaması belirlendiği zaman bu sorunun cevabı verilir, şu aşamada Süleyman Demirel’in meşhur sözünde olduğu gibi “doğmamış çocuğa don biçmektir.”
Bu arada ANAP’ın sosyal demokrat kanadından Enerji Eski Bakanı Zeki Çakan’ın MHP Zonguldak aday adayı olduğunu öğrenince aklıma eski DYP’li Dursun Altıparmak’ın da MHP Karabük Milletvekili aday adayı olmasıyla MHP’ye bu ilgi neden diye kendime sormadan geçemiyorum.

*** *** ***

CHP Karabük’te milletvekili adayını ön seçim ile belirleyecek işte en demokratik yöntem ön seçimle aday belirlemedir.
CHP Karabük örgütünün üye ve delege yapısını bilmiyorum o nedenle fazla söze gerek yok.
Söz CHP’lilerindir…
Şimdilik, benden bu kadar!

 

2518

Facebook Yorumları

Son Haberler