17.1 C
Karabük
25 Haziran Salı 2024

Safranbolu Belediye MHP Meclis Üyesine "istifa" çağrısı

Safranbolu Belediyesi sınırlarındaki bir arazinin imar düzenlemesinde, MHP’li üyenin AK Parti ile ortak hareket etmesi, Karabük siyasi tarihinde “bir ilk” yaşanmasına neden oldu.

Karıt Sanayi Bölgesi’ndeki bir arazinin imar düzenlemesi için Safranbolu Belediyesi, Meclis Üyelerini bu hafta içinde olağanüstü toplantıya çağırdı. Bu düzenlemeye karşı çıktıklarını daha önce beyan eden 2 AK Partili üye toplantıyı terk etti.
 
Çoğunluk sağlanamadığı için ertelenen toplantı bugün olağanüstü olarak tekrar yapıldı ve MHP’li Meclis üyesi Şükran Şentürk’ün “kabul” oyu vermesi ile imar düzenlemesi kararı onaylandı.

Bu gelişmeler sonucunda, MHP’liler tarafından, AK Parti ile ortak hareket ettiği ve grup kararına uymadığı gerekçesiyle MHP Safranbolu Belediye Meclis üyesi Şükran Şentürk’ün istifası gündeme getirildi. 

MHP Karabük İl Başkanı Burhanettin Arslan; “Safranbolu Belediye Meclis üyelerimiz ile görüştüm, meclis üyesi hakkındaki şikâyetlerini dinledim, alınan grup kararına uyulmaması siyasi etik açısından kabul edilir bir durum söz konusu değil, istifa etmesi gerekir” dedi.

Atilla Karaarslan’ın telefonla ulaşarak iddialar hakkındaki görüşlerini sorması üzerine; “Önümüzdeki günlerde açıklama yapacağım, şu an hiç bir şey söylemek istemiyorum” dedi.

Diğer taraftan Ülkücüler sosyal medya aracılığıyla, Şükran Şentürk’ün bu davranışına tepkilerini dile getiriyorlar.

 

 

3878

Facebook Yorumları

Son Haberler