17.1 C
Karabük
26 Haziran Çarşamba 2024

Haberiniz olsun: 'Marzinc kapasite artıracak'

Teknoloji öyle gelişti ki artık hiçbir şey gizli kalmıyor er geç ortaya çıkıyor. İki gün önce bir gazetede yayınlanan ilanın internette paylaşıldığını görünce hayret ettim. 

Gazete ilanını paylaşan kişiye hangi gazete olduğunu sordum zira Karabük için hayati önem taşıyan ilan Karabük gazetelerinde yayınlanmamıştı.

İstanbul’da bir gazete olduğunu öğrendikten sonra belki Karabük’te yerel gazetelerde de yayınlanmış ve benim gözümden kaçmış olabilir diyerek emin olmak için Karabük Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kaya’yı aradım. Başkan Kaya’da; “Biz de dün öğrendik o ilan Karabük’te hiçbir gazetede yayınlanmadı” dedi.

GAZETE İLANINDA NE VARDI?

Çevre Yasasına göre gazetede yayınlanma zorunluluğu olan ilan Marzinc şirketi tarafından verilmişti. Önce ilanı hep birlikte okuyalım.

DUYURU

ÇED Sürecine

Halkın Katılımı Toplantısı

Marzinc Marmara Geri Kazanım San. Tic. A.Ş tarafından; Karabük ili, Merkez ilçesi, Karabük Organize Sanayi Bölgesi sınırları içerisinde “Baca Gazı Tozu Geri Kazanım Tesisi Kapasite Artışı Projesi”nin yapımı planlanmaktadır. Söz konusu proje için Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmeliğinin 9. Maddesi gereğince aşağıda belirtilen tarih ve saatte faaliyetle ilgili halkı bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak için “Halkın Katılım Toplantısı” yapılacaktır.

Halkımıza saygı ile duyurulur.

Toplantı Yeri: Karabük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonu

Toplantı Yerinin Adresi: Ergenekon Mahallesi Safir Sokak No: 1 Merkez/ KARABÜK 

Toplantı Tarihi: 25.07.2019

Toplantı Saati: 13:30

 

NEDEN KARABÜK GAZETELERİNDE YAYINLANMADI?

 

‘Zehirli Atık Tesisi Karabük’e kurulacak’ açıklaması yapıldığında Karabüklüler yoğun tepki göstermesine rağmen 7 Temmuz 2010’da kurulmasına izin verilmişti. Şimdi ise Zehirli Atık Tesisi kapasite artırıyor.

Çevre Yasası Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) yönetmeliğince şirket HALKIN KATILIM TOPLANTISI düzenlemek zorundadır.

(HALKIN KATILIM TOPLANTISI: Halkı proje hakkında bilgilendirmek, projeye ilişkin görüş ve önerilerini almak üzere yapılan toplantıdır)

 

Şirket tarafından;

Toplantının yeri, tarihi ve saati en az 10 gün öncesinden, yerel ve ulusal yayım yapan gazetelerde ilan etme yükümlülüğü vardır.

Marzinc şirketi adeta “yangından mal kaçırır” misali Karabük gazetelerinde ilan vermek yerine İstanbul’da bir gazeteye ilan vermiştir.

★★★

Karabük’ü sevenleri 25 Temmuz 2019 Perşembe günü saat 13.30’da başlayacak toplantı için (eski adıyla Endüstri Meslek Lisesi) önünde bekliyor olacağım.

 

 

 

2571

Facebook Yorumları

Son Haberler