30.5 C
Karabük
21 Haziran Cuma 2024

Kırmızı Mavililer BJK hazırlığında

Kardemir Karabükspor bu hafta Beşiktaş ile karşılacak. İstanbul İnönü Stadyumunda Cuma günü saat 20:00’de oynanacak karşılaşma için kırmızı mavili ekip hazırlıklarını sürdüyor.

MUSTAFA BAKKAL KASIMPAŞA YENİLGİSİ İÇİN ŞUNLARI SÖYLEDİ

Kardemir D.Ç. Karabükspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, Kasımpaşa’nın iyi oynadığını belirterek, mağlubiyeti hak ettiklerini söyledi. Bakkal, “İstemediğimiz bir mağlubiyet, beklemediğimiz mağlubiyet. İkinci yarı iyi başlamamız, geçen haftaki galibiyetten sonra maçı kazanma arzusu olumluydu. Maça baktığımızda Kasımpaşa’yı tebrik etmek lazım, çok uzak oynadık. Rakip forvet oyuncularına uzak oynadık yetenekli oyuncular devreye girdi. İlk 15 dakika iyi başladık golü de bulamayınca 3. golü de yedik. Fazla söylenecek bir şey yok. Bir maç kaybettik. Gönül kaybetmek istemezdi. Ne benim oyuncularım kötü oyuncu, nede bu mağlubiyet kadar kötü oyuncular bir maçta böyle maçlar nazar boncuğu olur. İyi bir puandayız. Ligi bitirebileceğiz en iyi yerde bitireceğiz. Mazeretin arkasına sığınmadık, mağlubiyeti hak ettik. Stoper almayacağım” dedi.
Kaleci Tomiç’in arkada adalesinde problem olduğunu belirten Bakkal, sorunun kaleci olmadığını söyledi. Bakkal, “Oyun sıkıştıktan sonra kenara indiğinizde orta yapacaksınız. Dönen toplardan ikinci gol geldi. Biz ataktayken yakalandık. İlhan’ın inanılmaz derecede mücadelesi vardı. Bu çocuklar 8-9 maçta 6 galibiyet alan çocuklar. Bunun altında fazla bir şey aramaya gerek yok. Kasımpaşa’da ligin iyi ekiplerinden bir tanesi” diye konuştu.
Bakkal ayrıca, kendilerine destekleyen taraftarlara da teşekkür etti.
Karabükspor’un başarılı oyuncusu Birol Hikmet ise, “Büyük taraftarımızdan özür diliyorum. Galibiyet armağan etmek istiyorduk, olmadı. İstemediğimiz bir mağlubiyet. Biz puanımızı 30 yapmak istiyorduk, Beşiktaş’tan da galibiyet alarak iyi bir yere gelmek istiyoruz. Daha hiçbir şey kaybetmedik. Beşiktaş maçını kazanıp Karabük’e gelip önümüze bakarız. Biz maçları haftalık olarak değerlendiriyoruz. Bu maçın daha zor olacağını biliyorduk. Bugün olmadı, yediğimiz goller bize yakışmayan gollerdi. Önümüzdeki Beşiktaş maçını kazanmak için çalışacağız. Geçen sene hoca farklıydı, takım farklıydı. Ahmet İlhan geldi, geçen yıl Mehmet Yıldız vardı, top saklayan oyuncuydu. ‘Biz deplasmanda daha çok galibiyet alırız’ diye arkadaşlarımı da söyledim” dedi.
Atilla Aybars da, “Güzel taraftarın önünde onlara galibiyet hediye etmek istiyorduk. İşler yolunda gitmedi. Bu maçtan dersler çıkarıp Beşiktaş maçına hatalarımızdan ders çıkararak çıkacağız” diye konuştu.

 

1786

Facebook Yorumları

Son Haberler