10.7 C
Karabük
27 Mayıs Pazartesi 2024

Muammer Özyurt ameliyat oldu

Her zaman Karabük’ten ayrılamıyorum, ama Muammer Özyurt ağabeyin Zonguldak’ta ameliyat olduğunu öğrenince meslektaşım İlhan Alpboğa, Erdoğan Çalman ve İsmail Özcan ile birlikte bugün Zonguldak’a gittik.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki odasında yaptığımız ziyarette,  geçmiş olsun dileklerimiz ardından bir süre sohbet ettik. Hasta ziyareti kısa olur, işte o kısa zaman diliminde yıllar öncesine gittik. Gazetecilikte yaşadıklarımızı konuştuk.

Avukat olmadan önce gazetecilik yapan ve avukatlık mesleğinde Karabük Baro Başkanlığı görevine kadar yükselen rahmetli Tanju Korkut’un yanında yetiştim.

Tanju Korkut Zonguldak Haber Gazetesi Karabük Bürosu Temsilciliği yaparken, aynı zamanda İstanbul Hukuk Fakültesi’nde ekstern yani derslere girmeden sınavlara girerek öğrenim hayatına devam ediyordu. Hem çalışıyor, hem de okuyordu.

Tanju Korkut ile Muammer Özyurt’un çok içten, samimi bir arkadaşlığı vardı. Muammer Özyurt ağabeyi, lise öğrencilik yıllarımda gazeteciliğe başladığım zaman Tanju Korkut sayesinde tanıdım.

Gazeteciliği yanı sıra Ankara Caddesi’nde Fotoğrafçılık yapan Muammer Özyurt’a biz “Amca” derdik. Haber Gazetesi’nde İlhan Alpboğa ile beraber çalışırken mutlaka her gün yanına uğrardık.

Muammer Amca’nın Hürriyet Gazetesi’nde birçok kere manşetten haberi yayınlandığına tanık oldum. Hürriyet Gazetesi gibi bir gazetede manşetten haber yayınlanması her yerel gazeteciye nasip olmaz. Mesela ilk aklıma gelen “Türkan Şoray ve Cihan Ünal’ın gizlice nikâh kıyması” fotoğraflı özel haberi günlerce konuşulmuştu.

*** *** ***

Amca şimdi Zonguldak’ta tedavi görüyor. Bağırsak düğümlenmesi teşhisi ile yapılan ameliyat ardından sağlığına kavuşacağı günü bekliyor. Allah’tan acil şifalar diliyorum. En kısa zamanda sağlığına kavuşması dileğiyle…

NOT: Mümkün olduğu kadar arşive çok önem veririm Muammer Amca’daki arşiv ise hiç kimsede yoktur. Arşivden iki fotoğraf seçtim.
İŞTE ARŞİVDEN İKİ KARE

3842

Facebook Yorumları

Son Haberler