18.6 C
Karabük
27 Mayıs Pazartesi 2024

Karabük girişinde utanç abidesi

Karabük’ü İstanbul ve Ankara’ya bağlayan D.100 karayolunun geliş istikametinde Öğlebeli Mahallesinin altında Kasım ayı ortalarında meydana gelen heyelan sonunda asfaltın ayağa kalkması nedeniyle bozulan yol hala yapılmadı.

Kasım ayı ortalarında heyelan nedeniyle Karabük’ü Ankara’ya bağlayan D-100 karayolunun geliş istikametinde Öğlebeli Mahallesi altında meydana gelen heyelan nedeniyle asfalt ayağı kalkmıştı.

Heyelanın meydana gelmesinin üzerinden iki aydan fazla bir süre geçmesine rağmen halen burada bir çalışmanın yapılmadığı gözlenirken,  şimdiye kadar ayağa kalkan asfalt kısmının trafiğe açılmaması konusunda niçin çalışma yapılmaması merak ediliyor  Özellikle heyelanın meydana gelmesinden sonra  yetkililer burada gerekli incelemeler yapıp, ayağa kalkan yolun kısa sürede yapılıp trafiğe açılacağını belirtmişlerdi.

Heyelan sonucu kalkan yolda  geçtiğimiz günlerde trafik kazası meydana gelmesine rağmen halen bir çalışma yapılmadı. Her gün binlerce aracın geçtiği bu yolun yapılmamasına bin anlam veremediklerini belirten araç sürücüleri “ Bu yol ne zaman yapılacak? Her gün buradan binlerce araç geçiyor. Buranın yapılması için kaza mı olması bekleniyor. Zaten geçtiğimiz günlerde burada bir kaza oldu. Yetkililer, heyelanın meydana gelmesinden sonra burada inceleme yaptılar. Yolun kısa sürede yapılıp trafiğe açılacağını söylediler. Fakat burada şimdiye kadar hiçbir çalışma yapılmadı. Karayolları yetkilileri burada ne zaman çalışma başlatacak” dediler

 BU YOL NE ZAMAN YAPILACAK?

Araç sürücüleri buranın yapılması için yolu kapatıp eylemi yapmamız gerekiyor diyerek “ Karayollarının bu kadar vurdum duymazlığına bir anlam veremiyoruz. İlla yolu kapatıp bir eylem mi yapalım ? Karabük bu kadar sahipsiz mi ?” diyerek yolun ne zaman yapılacağını merakla beklediklerini söylediler.

 

2075

Facebook Yorumları

Son Haberler