28.5 C
Karabük
15 Temmuz Pazartesi 2024

Karabük Üniversitesinde bir ilk (!)

Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencisi Suriyeli abi kardeşin birincilik ve ikincilik alması sosyal medyada gündem oldu.

Önce Karabük Üniversitesi resmi sitesinde yapılan haberi okuyalım:

Abi-Kardeş Mühendislik Fakültesini Dereceyle Bitirdi

Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde öğrenim gören abi ve kardeşin azmi başarı getirdi. Abi Abdo İbrahim Mühendislik Fakültesini birincilikle, kardeşi Alaa İbrahim ise fakülteyi ikincilikle bitirdi.

Suriye’nin Afrin kentinde düzenlenen Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavından (YÖS) yüksek puan alarak Karabük Üniversitesini kazanan Abdo İbrahim ve Alaa İbrahim 4 yıllık lisans eğitiminin ardından mezuniyet sevinci yaşadı.

Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde eğitimlerini tamamlayan bin 442 öğrenci için mezuniyet töreni düzenlendi. Mühendislik Fakültesini birincilikle bitiren Abdo İbrahim ve ikinci olan Alaa İbrahim Gökşen M. Yücel Kapalı Spor Salonunda düzenlenen törende başarı belgesini alarak mezuniyet coşkusunu yaşadı.

“Karabük Üniversitesi Türkiye’nin En İyi Üniversitelerinden Biri”

2019 yılında Türkiye’ye geldiğini ve Karabük Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun olduğunu belirten Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Birincisi Abdo İbrahim, “Karabük Üniversitesi Afrin şehrinde YÖS sınavı düzenlendiğinde bu sınava girdim ve en yüksek puanı aldım. Bu yüzden Karabük Üniversitesini tercih ettim. 4 yıl boyunca hayatım çok güzeldi ve zorluklarla doluydu. Bu, kişiliğimi daha sağlam hale getirdi ve tanıştığım birçok kişi oldu, hepsi gönlümde ve kalbimde yer alıyor” dedi.

Karabük Üniversitenin altyapısının çok iyi olduğunu vurgulayan Abdo İbrahim, üniversitenin seçkin bir kadroya ve modern eğitim araçlarına sahip olduğunu belirtti. Ayrıca, Karabük’ün çalışmak için iyi bir şehir olduğunu ifade etti. Başarısını sürekli çalışmaya, araştırma yapmaya ve derslere önem vermeye borçlu olduğunu söyleyen Abdo İbrahim, Türkiye’de yüksek lisans yapmayı düşündüğünü ve uygun bir iş fırsatı bulursa çalışmayı planladığını da ekledi.

Kardeşi ile birlikte elde ettiği bu başarıyla ailesini gururlandırdıklarını ve çok mutlu olduklarını dile getiren İbrahim, yeni tercih yapacak öğrencilere Karabük Üniversitesinde okumalarını tavsiye ederek, “Çünkü Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri” diye konuştu.

“Kendimi Fakülte Birincisi Gibi Hissediyorum”

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünden birinci, Mühendislik Fakültesinden ise ikinci olarak mezun olan Alaa İbrahim, Karabük Üniversitesini tercih etmesinin nedeninin eğitim kalitesi olduğunu belirtti. İbrahim, “Karabük Üniversitesini tercih etmemin sebebi, Karabük’te eğitim çok kaliteli. Hem pratik açıdan hem de akademik açıdan çok iyi bir üniversite. Karabük’e ilk geldiğim günde çok heyecanlıydım, çok mutluydum. Benim için farklı bir ülke, farklı bir yer, farklı bir şehir, farklı bir eğitim hayatı başladı ” dedi.

Yeni tercih yapacak öğrencilere Karabük Üniversitesini tavsiye eden Alaa İbrahim, üniversitenin sağladığı eğitim seviyesinin çok yüksek olduğunu vurguladı. “Evet, zorluklar vardı. Ama çalışan insanlar için çok kolay. Aldığım eğitimden çok memnunum çünkü Karabük’ün sağladığı eğitim çok yüksek bir seviye sağlıyor” diye ekledi.

Hayatında hedef belirlemenin önemine değinen Alaa İbrahim, hedeflerine ulaşmak için çok çalıştığını ve emek verdiğini belirtti. Gelecekte hem çalışmayı hem de yüksek lisans yapmayı planladığını söyleyen İbrahim, “Gerçekten ben fakülte ikincisi oldum ama birinci gibi hissediyorum” dedi.

ALINTI: https://kulliye.karabuk.edu.tr/abi-kardes-muhendislik-fakultesini-dereceyle-bitirdi/

ŞİMDİ BU HABERE KİMLER İNANIR?

Karabük Üniversitesi önceki Rektörü Refik Polat; “En güçlü alanımız Mühendislik Fakültesi” demişti.

Peki…

En güçlü olduğu alanı birincilik ve ikincilikle Suriyeliler bitiriyorsa vay o fakültenin haline değil mi?

Siz hiç gördünüz mü
İtalya’da, İspanya’da, Fransa’da, Hollanda’da, Belçika’da, Yunanistan’da, Finlandiya’da, Brezilya’da, Portekiz’de yani dünyanın her hangi bir ülkesinde iki Türk kardeşin aynı anda birincilik ve ikincilikle bitirdiğini?

Tabi göremezsiniz
Suriyeliler Türklerden daha zeki!…

Milyonda, milyarda, yüz milyarda bile ihtimalin olamayacağı bir durumla karşı karşıyız…

YERSEN!!!

Facebook Yorumları

Son Haberler