15.6 C
Karabük
26 Haziran Çarşamba 2024

Ankara'ya 33 işçi sevk edildi

Karabük Ajans78 internet sitesi bugün korkunç bir iddiada bulundu. İşte Karabük Ajans78 internet sitesindeki iddialar;
Karabük’te bir Tehlikeli  Katı Atık Geri Dönüşüm tesisinde çalışan 33 işçi, şu an Ankara Mesleki Hastalıklar Hastanesinde tedavi altında.

Aldığımız ilk bilgilere göre, bir işçinin eklem ağrılarından dolayı gittiği  KBÜ Araştırma Hastanesi Fizik  bölümünde yapılan kemik taraması  sonucunda  3 sonucu çıkıyor bu değerin kemik erimesinde 80-90 yaş arası bayanlarda görülebilen bir değer olduğu ifade ediliyor. Zaten kemik erimesi bir önceki haberimizde belirttiğimiz gibi en az 50 yaş üstü ve genellikle bayanlarda görülebilen bir hastalık.

Aldığımız bilgilere göre, bir işçinin kalça kemiğinin neredeyse tamamen eridiği tespiti sonucunu duyan diğer işçilerden  bazıları da test yaptırmak üzere hastaneye gidiyorlar ve hepsinde çeşitli oranlarda kemik erimesi çıkıyor ve Ankara Mesleki Hastalıklar hastanesine sevk ediliyorlar. 10 Temmuz Perşembe günü itibarıyla 13 işçi Ankara Mesleki Hastalıklar Hastanesi’nde tedaviye gidiyor.

Ardından 17 kişiden oluşan başka bir işçi grubu da hastaneye gidiyorlar onlarda kurşun zehirlenmesi tespitiyle yine Ankara Mesleki Hastalıklar Hastanesi’ne sevk ediliyorlar. Orada bir işçideki kandaki kurşun oranının 40 olduğu  bize gelen bilgiler arasında. Bilindiği gibi insan vücudunda ağır metal bulunmaması gerekiyor. 40 değerinin çok çok yüksek olan bir değer olduğu biliniyor.

Şu an Ankara Mesleki Hastalıklar Hastanesinde tedavi görmekte olan toplam 33 işçi, bir mana da kendi sağlıklarını kurtarma peşinde, endişeli bir şekilde oradalar.

Karabük’teki başta siyasi partiler ve sivil toplum örgütü yönetici ve üyelerinin toplam da Karabüklülerin tamamının da bazı gerçeklerin farkına varmalarının lazım olduğunu ve  ORADAKİ  KARABÜK’ÜN ÇOCUKLARINI, İŞÇİLERİNİ BU SEFER YALNIZ BIRAKMAMALARI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜMÜZÜ BELİRTELİM.

Edindiğimiz bilgilere göre şu an Ankara Mesleki Hastalıklar Hastanesi’nde KURŞUN ZEHİRLENMESİ VE KEMİK ERİMESİ TESPİTLERİYLE  tedavi gören işçilerin  durumlarını ve gelişmeleri kamuoyuyla paylaşacağız. Bizi takip etmeye devam edin.

ALINTI / KARABÜKAJANS78

 

2864

Facebook Yorumları

Son Haberler