10.7 C
Karabük
27 Mayıs Pazartesi 2024

Başbakan Erdoğan'ı kızdıracak sözler

AK Parti Karabük İl Başkanı Ömer Ayar, “Partimizin oylarının düştüğü konusunda ortaya atılan söylemler yanlıştır” dedi.

Ayar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentte yapılan anketin sonuçlarına göre partisinin oylarının düştüğü konusunda bilinçli söylemler yayıldığını söyledi.

Karalama kampanyalarına hiçbir zaman izin vermeyeceklerini ifade eden Ayar, “Partimizin oyları daha önceki seçimlerde ne ise şimdide aynı. Partimizin oylarının düştüğü konusunda ortaya atılan söylemler yanlıştır. Biz oy oranımızı artırmak için çalışıyoruz. Geçmişte partimizin yaptığı hizmetler ortada. Parti olarak vatandaşlarımızla birebir görüşüp dert ve sıkıntılarını dinliyoruz. Başka söylentiler bizi ilgilendirmiyor” diye konuştu.

Yerel seçimlerde Karabük Belediye Başkanı’nın AK Partili olacağını savunan Ayar, şöyle devam etti:

“Mevcut MHP’li belediye başkanı Rafet Vergili, belediye borçlarını düşürdüğü konusunda açıklamalarda bulunmuştur. Borçları düşürmemiş aksine yükseltmiştir. Yerel seçimlere çok az bir zaman kalmıştır. Tekrar AK Parti yönetiminde belediyemiz güzel projelere imza atacaktır.”

BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Ege Bölgesi milletvekilleri, belediye başkanları ve teşkilat yöneticileriyle dün bir araya geldi. Ak Parti Genel Merkezi’ndeki kahvaltılı toplantı yaklaşık 5,5 saat sürdü.

Yerel seçime ilişkin hazırlıkların ve çözüm sürecinin değerlendirildiği toplantıya Ege Bölgesi dışında Eskişehir, Zonguldak, Karabük ve Bartın illerinin milletvekilleri ve teşkilatlarının da katıldığı öğrenildi. Çözüm sürecinde yapılan anketlerde Ege ve Karadeniz Bölgesi sürece en az desteğin çıktığı bölgeler olarak dikkati çekiyor.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Tayyip Erdoğan; Karabük, Eskişehir ve Aydın’da oyların düşmesi nedeniyle teşkilatları ve vekilleri eleştirdi. Bu illerde çalışmaların daha titiz yapılmasını isteyen Erdoğan, “Böyle olmamalı. Bir an önce çeki düzen verin” dedi.
Eskişehir’de CHP’ye desteğin yüzde 77, Aydın’da CHP’ye desteğin yüzde 67 olduğunu dile getiren Erdoğan, Karabük ve Kütahya’da da durumun kötü olduğunu vurguladı. Erdoğan, eski TBMM Başkanı Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin’e daha çok çalışılması için talimat verdi.

 

 

2608

Facebook Yorumları

Son Haberler