10.7 C
Karabük
27 Mayıs Pazartesi 2024

19 Mayıs ATATÜRK'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

Karabük’te, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında yaklaşık 800 kişi, Türk bayraklarıyla Atatürk Anıtı’na yürüdü.

Kutlamalar, Şirinevler Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi önünden Yenişehir Atatürk Anıtı’na yapılan yürüyüş ile başladı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce düzenlenen yürüyüşe, Vali Orhan Alimoğlu, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Fatih Ağca, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Cihan Ulukaya, Karabük Üniversitesi Rekör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gaziler, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin’in Atatürk Anıtı’na çelenk koymasının ardından saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. İl genelinde yapılan spor müsabakalarında dereceye giren sporculara protokol üyeleri tarafından madalya ve kupaları verildi. Tören halkoyunları gösterisiyle sona erdi.

KARABÜK KENT MEYDANI’NDA ETKİNLİKLER

Atatürk Anıtı’nda sabah yapılan törenden sonra öğleden sonra Karabük Kent Meydanı’nda sportif ve kültürel etkinlikler yapıldı.

Halk oyunları, bilek güreşi yarışması, halat çekme yarışması, karakucak gösterileri, taekwondo gösterileri, jimnastik gösterileri ve kat-i sanat sergisi ardından akşam 18:30’da Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi’nde “VATAN SAĞOLSUN” tiyatro etkinliği düzenlendi.

“ATATÜRK” OLMALI !

Saat 16:00’da başlayan Karabük Kent Meydanı’ndaki gösterileri de izledim.

Gösterileri izlerken paylaştığım fotoğrafta görüldüğü gibi devlet kuruluşu binasında sadece Türk Bayrağı olması dikkatimi çekti.

Bundan sonraki milli bayramlarda yetkililerin TÜRK BAYRAĞI ile birlikte ATATÜRK posterinin de asılması konusunda özen göstereceğini ümit ediyorum.

KARABÜK’TE 19 MAYIS COŞKUSU FOTO GALERİ ve HABERİ İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ

 

1855

Facebook Yorumları

Son Haberler