28.5 C
Karabük
15 Temmuz Pazartesi 2024

"Gonca Elmas ile 7 Renk" programı yayından kaldırıldı

Cem TV’de “Gonca Elmas İle 7 Renk” programı sunan Karabüklülerin yakından tanıdığı Gonca Elmas için sosyal medyada adeta linç kampanyası başlatıldı.

Geçtiğimiz pazar günü programın başında “40 bin vatandaşımızı katleden çakal başına hizmet eden, kim olursa olsun candan düşmanız” sözleri, Cem TV stüdyosunda canlı yayını izleyen bazı seyircilerin tepki gösterip stüdyoyu terk etmesine neden oldu.

Gonca Elmas’ın bu sözleri ardından program konukları Arpak Kardeşler olarak bilinen Ekrem ve Mehmet Arpak Kürtçe şarkı söylemek istemeleri üzerine gerginlik arttı ve Gonca Elmas yayınında Kürtçe şarkı söylenmesini reddetti. Bu yaşananların sosyal medyaya yansımasıyla Gonca Elmas’a karşı adeta linç kampanyası başlatıldı. Cem TV Gonca Elmas’ın arkasında durmadı ve Cem TV Medya Grubu Başkanı Celal Toprak, sunucuyla aynı fikirde olmadıklarını belirterek, Elmas’ın işine son verildiğini açıkladı.

Gonca Elmas Kimdir?
Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Uzun yıllar muhtelif bankalarda üst düzey yönetici olarak görev yaptıktan sonra çeşitli senaryo ve hikayelere imza attı. 2009 yılında “Konak” adlı gençlik filminin yapımcılığını üstlendi. Gençlere uyuşturucunun zararları konusunda mesajlar veren film, 11.Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’nde “Emek Ödülü”nü, Filmmor Kadın Filmleri Festivali’nde “Jüri Özel Ödülü”nü kazandı.

Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu’ndan 2010 Kültür-Sanat Ödülü alan Gonca Elmas, 2012 yılında ise ilk romanı “Kara Fatma” ile Tüketici Akademisi 25. Uluslararası Kalite Ödüllerinde “Yılın En İyi Kitabı”  ödülüne layık görüldü. Uşak Üniversitesi tarafından yardımcı ders kitabı olarak okutulan Kara Fatma romanı yazarın ilk kitabıdır. 2011 yılında onbir ayrı aşk hikayesinden oluşan “10 Çiçek 1 Böcek” adlı öykü kitabı çıkaran Yazar, 2012 yılında 3 Kadın 3 Kahraman Bir Vatan isimli romanını okuyucusuyla buluşturdu.

Sinema ve Televizyon programı yapımcısı olarak da faaliyetini sürdüren Gonca Elmas, Türkiye Sivil Toplum Kuruluşları’nda Gönüllü Danışman olarak da çalışmakta ve Kurtuluş savaşı tarihimizi ve anılmayan kahramanlarımızı tanıtmak amacıyla birçok Üniversite ve Ortaöğretim okullarında konferanslarına devam etmektedir.

 

2717

Facebook Yorumları

Son Haberler