30.5 C
Karabük
21 Haziran Cuma 2024

Karabük Vatan Hastanesi'nde önemli gelişme

Uzun süredir maddi sıkıntı içinde bulunan ve bazı hastaneleri de kapanan Karabük Vatan Hastanesinin de içinde bulunduğu Üniversal Grup Hastaneleri el değiştirdi. Grup Hastaneleri Karabük’ün yetiştirdiği başarılı işadamlarından, İzmir Sağlık Sektörünün de duayenlerinden İzmirli işadamı Cemal Özcan’ın yönetimine geçti.

Geçtiğimiz yıllarda, Azmi Ofluoğlu sahibi bulunduğu Vatan Hastanelerini, yabancı ortaklarında bulunduğu Universal Grup adın altında birleştirerek sağlık sektöründe güçlü bir hastaneler zinciri oluşturmuştu. Geçen süre zarfında ekonomik sıkıntı ya düşen Üniversal Gruptan son zamanlarda yabancıların desteklerini çekmeleri üzerine hastaneler kapanma ile karşı karşıya kalmış, bazı hastanelerde kapanmıştı.

Türkiye’de özel hastane yönetiminde duayen olan, ilk-orta öğretimini ve gençliğini Karabük’te geçiren ve Karabük’e ilk özel hastaneyi açan İzmirli işadamı Cemal Özcan’da bu satış sürecine dahil oldu. 2013 yılı sonunda başlayan satış sürecini, özel hastane sektöründeki deneyimiyle süreç başarılı bir şekilde sonuçlanarak Karabük Vatan Hastahanesinin de bulunduğu Universal Grup Hastaneleri İzmirli işadamı Cemal Özcan’ın yönetimine geçti. ASİAD-Avrasya Sanayici ve İşadamları Derneği Ege Bölge Başkanlığıyla birlikte çeşitli sosyal çalışmalara imza atan İzmir’in başarılı işadamı Cemal Özcan’ın, Unıversal Grup Hastanelerinin yönetimiyle birlikte, Türkiye’de özel hastane sektöründe güçlü bir grup oluşturmayı hedefliyor.

İzmir sağlık sektöründe Özel Özen Tıp Merkezini devralan Cemal Özcan, kısa süre sonra tıp merkezinin hizmet ağını geliştirip genişletirken, Cemal Özcan yönetimindeki Özel Özen Tıp Merkezi, bugün tıp merkezi konumunu aşarak, hekim ve sağlıkçı kadrosuyla hastane konumunda hizmet vermeye devam ediyor. Sağlık sektörünün duayenlerinden İzmirli işadamı Cemal Özcan, yılların verdiği birikim, deneyim ve tecrübe ile İzmir de Özen Tıp Merkeziyle İzmir sağlık sektöründe etkin bir yere sahip bulunuyor.

Universal Grup ile çetin bir satın alma süreci yaşadıklarını belirten İzmirli işadamı Cemal Özcan, “Vatan hastanelerinin kapanmasına göz yumamazdık, Vatan Hastaneleri ve ardından Universal Gurubun bugünlere gelmesinde gecesini gündüzüne katan grubun hakim ortaklarından Sayın Azmi Ofluoğlu ile geçirdiğimiz olumlu satın alma süreci sonrasında, Universal Grup Hastanelerini bünyemize aldık. Bu sürece destek veren Sayın Azmi Ofluoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

Son zamanlarda geçirdiği ekonomik sıkıntılar ile mücadele eden Universal Grup hastanesi çalışanlarına ve hastanelerin bulunduğu bölge halkına da seslenen İzmirli işadamı Cemal Özcan ”Bünyemize katılan Unıversal Grup hastanelerinde bugüne kadar çalışan veya hizmet veren personel, kişi ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. Hastanelerimizin bundan sonraki çalışmalarında da yine bölge halkımızla birlikte olacağız. Sizlere sağlık hizmeti verirken ilinizin, bölgenizin istihdamına önemli katkılar sağlayacağız. Bugüne kadar sizlerin yaşadığı sıkıntıların bir daha yaşanmaması için bizler bütün imkânlarımızı kullanacağız, bölge halkı olarak sizlerinde güven ve desteğinizi bekliyoruz.” dedi. Önümüzdeki günlerde, Universal Gruptan alınan, çalışan veya kapalı olan hastahaneler, deneyimli ve güçlü yeni sağlık kadrolarıyla bölgelerine sağlık hizmeti sunmaya devam edecek.

 

1475

Facebook Yorumları

Son Haberler