17.1 C
Karabük
26 Haziran Çarşamba 2024

Karabük Üniversitesi'nin önemi

Geçen hafta yazımızda Yüksek Okulun, daha  doğrusu Karabük’e Üniversite kurulmasının önemli olduğunu anlatmaya çalışmıştık.
Ya anlatamadık., yada anlayamayanlar oldu. Biz anlatamadık varsayalım. Peki bundan sonra ne yapabiliriz, tabiki anlayamayanların anlayabileceği zamana kadar yazmaya devam…

Gelecek kimin siyasi partilerin il başkanlarının mı?
Gelecek kimlerin seçilen milletvekillerinin mi?
Kimin?
Gelecek kimlerin?
Gelecek tabiki çocukların, gelecek gençlerin…
ÖSS sonuçları açıklandı. Karabük’ün başarı ortalaması ne durumda. Eğer iyi derece olarak değerlendiriliyorsa bizim söyleyecek başka sözümüz yok.
Karabük’e üniversite kurulursa başarı ortalaması artar mı? Başarı ortalaması ile Karabük’e üniversite kurulmasının ne alakası var diyebilme cesaretini gösterecek kişi olsa olsa cahil bir vatandaşımız çıkar.

Karabük emekli şehri olmaya başladı, emekli baba çocuğunu nasıl okutacağını kara kara düşünüyor. Siyasi partilerin il başkanları ne düşünüyor? Kendi geleceklerini mi, hayır öyle bir düşünceleri olamaz tabi (!)
Karabük halkı artık kimin ne olduğunu, kimin samimi kimin ne  gayelerle belirli mevkilere geldiğini çok iyi biliyor. Tanımaya başladı, öğrendi.

Israrla, inatla Karabük’te Üniversite kurulması için girişimlerin ciddi olarak başlatılması için yazmaya devam edeceğiz. Geçen yazımızda bakalım hangi partinin il başkanı çıkıp bu konuda açıklama yapacak demiştik…
Yok!..
Hiç ses seda yok…
Hiç bir il başkanından açıklama yok…
Demek ki üniversite’nin önemini anlayamadılar.
Yada anlamak istemiyorlar, işlerine gelmiyor. Ama ufak tefek hesaplar işlerine geliyor diye yazsak ne kadar çok alınan olur…
Karabük’ü sevmek, Karabük için çalışmak, Karabük’ü hep iyilere güzelliklere layık görmek bir ayrıcalık ister…08.01.2000

 

438

Facebook Yorumları

Son Haberler