30.5 C
Karabük
21 Haziran Cuma 2024

Tebrikler Elif Köse

UNESCO’nun tarihi miras kenti, Karabük’ün Safranbolu ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı Mimar Elif Köse’nin talimatıyla kan bağışı kampanyası düzenlendi.

İftar programı sonrası “Haydi Safranbolu” sloganıyla başlatılan kampanyaya belediye personelleri, STK üyeleri ve çok sayıda vatandaş destek verdi. Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezinde sıraya giren yüzlerce kişi yapılan kontrollerin ardından kan bağışında bulundu. Düzenlenen kampanyayla ilgili konuşan Başkan Köse, sosyal medya üzerinden yapılan çağrı sonrası gelerek kan bağışında bulunanlara teşekkür ederek belediyeden de 150 personelin kampanyaya destek verdiğini söyledi.

Ajanslar haberi: “Batı Karadeniz’in en küçük ili Karabük en büyük bağışı yaptı” manşeti ile verdi.
Yüzölçümü ve nüfus bakımında Batı Karadeniz Bölgesinde bulunan iller arasında en düşük yüzölçümü ve en az nüfusa sahip olan illerden birisi olan Karabük, en yüksek sayıda kan bağış yaparak yurt genelinde bir farkındalık oluşmasına neden oldu.

Fakat Mimar Elif Köse’nin bu konuşmasını hiçbir televizyon kanalı gazeteler ve haber siteleri yer vermedi.

İZLEYEMEYENLER İÇİN LİNK
Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse ayrıca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “HAYDİ SAFRANBOLU sloganı ile başlattığımız kampanyaya ilgi gösteren, yağışlı havaya rağmen uzun süre kan vermek için bekleyen Meclis Üyelerimize, değerli personelime, Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneğine, Safranbolu Arama Kurtarma Derneğine, Batı Karadeniz Telsiz ve Radyo Amatörlerine, Basın mensuplarına, Kızılay görevlilerine ve birbirinden değerli Safranbolulu hemşerilerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi

Facebook Yorumları

Son Haberler