9.6 C
Karabük
27 Mayıs Pazartesi 2024

Avukat Özgür Kasımoğlu’ndan sert açıklama

Karabük Üniversitesi öğrencisi 17 yaşındaki Afrika Gabon uyruklu Dina’nın ölümü hakkında bir açıklamada Karabük PTT çalışanı şüpheli S.Ç’nin Avukatı Özgür Kasımoğlu yaptı.

Avukat Kasımoğlu şunları söyledi;

Haberde bahsedilen S.Ç’nin avukatlığını yapmaktayım. Müvekkil açısından kaybolduğu günden önce Gabonlu kızın PTT kargosu için S.Ç’den yardım istemesi ile tanışmış olup, savcılık mesaj iletişimlerinin bulunması sebebiyle S.Ç hakkında soruşturma yürütmüştür.

Dinanın ise koştuğu videodaki gün ise S.Ç Safranbolu’da bir kıraathanede arkadaşları ile vakit geçirdiği kamera görüntüleriyle tespit edilmiştir.

Gabon ülkesi büyükelçiliğinin avukatının açıklamaları gerçekten faalin bulunmasına yönelik olmayıp, ülke genelinde yankı oluşturmuş olan bir olay sebebiyle reklam yapabilmek, dikkat çekebilmek mesleki reklam amaçlı olduğu çok açıktır.
Açıklamalarında futbolcuların avukatlığını yaptığını söyleyen bir kişinin amacının reklamdan başka bir şey olmadığı da açıkça bellidir.

Şimdiye kadar müvekkil Dina ile ortadan kaybolduğu günden önce ki gün iletişimi dışında başka bir durum da olmamasına rağmen, S.Ç kendi halinde çalışan bir işçi olarak bu soruşturma sebebiyle çalıştığı işyerinde işine son verilmiş olup, gerçekten Dinanın ölümü ile ilgili olarak sorumlu veya sorumluların bulunması için bir şüpheli gibi değil gerçek sorumluların bulunması için tüm bildiklerini anlatmıştır.

Asıl şüpheli olan kişinin avukatının kendi müvekkili üzerlerinde ki şüpheyi diğer şüphelilerin üzerine çekebilmek ve asıl fail olarak bulunan müvekkillerini sorumluluktan kurtarmak ve aynı şekilde bu olayı reklam haline getirme niteliğinde ki açıklamaları gerçeği yansıtmamaktadır.

Şüpheli S.Ç avukatlığını yaptığım kadarıyla gördüğüm üzere kolluk görevlilerinin ve savcılığın dosya üzerinde kapsamlı araştırma yaptığı ve tespit edilmesi dahi mümkün olmayan hususları sıkı soruşturma ile ortaya çıkardıklarını görmüş bulunmaktayım .
Büyükelçiliğin ve asıl şüpheli tutuklanan kişinin avukatlarının iftira niteliğinde ki paylaşım ve haberleri kabul edilebilir nitelikte değildir.

Facebook Yorumları

Son Haberler