17.1 C
Karabük
26 Haziran Çarşamba 2024

Rafet Vergili’ye Yanıt!

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, MHP Genel Merkezi tarafından Karabük Belediye Başkan Adayı olarak açıklandıktan sonra seçim kampanyasına başladı.

Rafet Vergili seçim kampanyası kapsamında Karabük yerelinde yayın yapan internet sitelerinde canlı yayına çıkıp projelerini anlatıyor.

Zaman bulduğumda seçim öncesi yapılan canlı yayınları takip etmeye çalışıyorum.

Rafet Vergili son katıldığı canlı yayında projelerini anlatırken Karabük’e iktidar tarafından yapılan ve yapılmayanları da büyütülmüş fotoğraflarla anlatıyordu.

Vergili’nin gösterdiği fotoğraflardan biri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 1000 Kişilik Öğrenci Yurdu inşaatının yarım kalan ve çürüyen durumuydu.

O GÜN VERGİLİ SORDU

Vergili; Yurt binaları çürüyor işte nerde gazeteciler Karabük’te? Niye görmüyor bunu gazeteciler?

Rafet Vergili sert eleştirileri ile bilinir, Cumhur İttifakı olmasına rağmen AKP Karabük Milletvekillerini, muhalefet parti yöneticilerinden daha sert eleştirir.

ŞİMDİ BEN YANITLIYORUM

“Sadece Karabük’teki gazeteciler değil genelde ‘çevre körlüğü’ yaşayan gazeteciler mutlaka vardır. Ama bu çevre körlüğü değil bu resmen ‘görmemezlikten’ gelmedir. Neden görmemezlikten geldiklerini anlatmama gerek yok malum bunun nedenini herkes biliyor. Gazetecilik mesleğini ‘esnaf’ gibi ‘tüccar’ gibi zihniyetle yapmaya çalışanlar ‘altın yumurtlayan’ tavuğu neden kessinler? ‘Şantajla’ menfaat sağlayan, lüks villalarda gösterişli, şaşalı yaşayan gazeteci (!) nasıl görsün? Sayın Başkan, aylar önce o KYK Yurdunu haber yapmıştım. Tarihine baktım 15 Nisan 2022 Youtube linkini de buraya bırakıyorum. KARABÜK ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK KYK YURDU

Sayın Başkan yoğunluktan dolayı benim paylaştığım bu haberi görmemiş olabilirsiniz. “Yurt binaları çürüyor işte nerde gazeteciler Karabük’te? Niye görmüyor bunu gazeteciler?” serzenişinizi çok iyi anlıyorum ve hak veriyorum. Seçim çalışmalarınızda kolaylıklar ve çıktığınız bu kutsal yolda başarılar dilerim.

Facebook Yorumları

Son Haberler