Karabük Tıp Fakültesi'nde tadilat başladı

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, tarafından Tıp Fakültesi olarak kullanılmak üzere kendilerine tahsis edilen belediye binasında tadilat çalışmalarına başladıklarını da söyledi.

Karabük Üniversitesi’nin Tıp Fakültesini daha önce kurduğunu ve kurulur kurulmaz da öğrencileri Bülent Ecevit Üniversitesi ile yaptıkları protokol ile eğitimlerini orada görmeye başladıklarını belirterek, “Bu öğrencilerimiz şu an 4. Sınıfa geldiler Tıp Fakültesinin gerçek manada eğitim verebilmesi için bir Araştırma ve Uygulama Hastanesi gerekiyordu. Bizim gönlümüzdeki Karabük Üniversitesine ait bir Araştırma ve Uygulama Hastanesi olmasıydı. Biz bunu başaramadık ama sağlık Bakanlığı ile protokol çerçevesinde Karabük’te bulunan Hastaneler Eğitim ve Araştırma Hastanesine dönüştürüldü. Bu geçen zaman zarfında da öğretim üyelerini temin ettik. bugün itibari ile 50 tane tıp öğretim üyelerimiz var. Bugün Türkiye’de ender yapılan ameliyatları bile Karabük’te yapmaya başladık. Tıp Fakültesinin birde eğitim binasına ihtiyacı var. Belediye başkanımız Belediye binası olarak yapılan binayı bize tahsis etti. Hastanenin bitmemesi ile bu binaya geçmek zor oldu. Bize tahsis edilen binanın tadilatına başladık ve hızlıca elden geçirerek öğretim üyelerimizi bu binaya geçerek orayı eğitim ve öğretime açmış olacağız. İçersinde boya ve badanalar yapıldı. Dökülmüş ve bozuk alanlar değiştiriliyor. Artık öğrencilerimize dersleri burada vermeye başlayacağız” dedi.

TRİLYONLUK BİNA ÇÜRÜYOR DİYE UYARMIŞ HABER YAPMIŞTIK!

Karabük Belediyesi Yeşilmahalle’deki belediye hizmet binasını 4 Kasım 2010’da Karabük Üniversitesi’ne törenle devretti. Yapılan protokolde Tıp Fakültesi olarak kullanılmak üzere şartı konuldu. Aradan yaklaşık 4 yıl geçti Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi binası adeta çürümeye terk edildi.

Bu haber yayınlandıktan hemen sonra bir çok yerden telefonlar geldi. Kamuoyunda tepkiler oluşmaya başladı. Sonuçta “Zararın neresinden dönülse kârdır” atasözü misali KBÜ Rektörü Burhanettin Uysal apar topar karar alarak çürümeye terk edilmiş binada tadilat, bakım ve onarıma başlatıp eğitime açma kararı aldı.

 “Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi çürüyor” haberimizi okumak için fotoğrafın üstüne tıklayınız

 

1624

Facebook Yorumları

Son Haberler