18.6 C
Karabük
27 Mayıs Pazartesi 2024

Amasra’da denize giriş yasak

Tatilini geçirmek üzere tarihi ve turistik Amasra’ya gelen yerli ve yabancı turistlere kötü haber. Amasra ilçesinde plajlarda binlerce kişinin girdiği denizde koli basiline rastlanıldı.

Amasra’dan alınan deniz suyu numuneleri analiz için laboratuvarlara gönderildi yapılan ölçümlerde belirli noktalarda koli basiline rastlanıldı. Amasra Kaymakamı Mehmet Yıldız resmi kurum ve kuruluşlara Amasra’nın belirli noktalarında denize girmenin yasak olduğunu tebliğ etti.

Kaymakamlığın koli basili bakterisi nedeniyle denize girmesini yasaklamasına rağmen yerli ve yabancı turistler denize girmeye devam ediyor. Amasra Kaymakamlığının verdiği karar sonrasında halkın yeterince bilgilendirilmemesi de yurttaşlar tarafından tepkilere neden oldu.

Amasra Deniz suyunda rastlanan Koli basili bakterisi mikrobu nedeniyle ishal, idrar yolu enfeksiyonları, menenjit, peritonit, mastit, septisemi gibi hastalıklara neden oluyor. Karadeniz’in incisi tarihi ve turistik Amasra’da koli basili nedeni ile denize girmenin yasaklanması tatilini geçirmek üzere tarihi ve turistik Amasra’ya gelen yerli ve yabancı turistleri ve turizmcileri kara kara düşündürüyor.

Haber/ www.bartinpostasi.net

 

1599

Facebook Yorumları

Son Haberler