18.6 C
Karabük
27 Mayıs Pazartesi 2024

Yenice'de 18 işyeri taşlandı

Haber Ajansların Karabük Yenice’de 2 gündür meydana gelen olaylarla ilgili olarak geçtiği haberde şu bilgilere yer verildi;

Yenice ilçesinde bir grup, aralarında husumet bulunan kişilerin yaşadığı mahalledeki 18 iş yeri ve 2 otomobile zarar verdi.

Demir çubuk, sopa, balta ve satırlarla İncedere Caddesi’ne gelen 20 kişilik grup, 18 iş yeri ile park halindeki iki otomobilin camlarını kırdı. Polis ekiplerinin olay yerine gelmesinin ardından öfkeli grup, olay yerinden uzaklaştı. Polis, saldırganların belirlenmesi için güvenlik kameralarını incelemeye aldı. İş yeri hasar gören Cavit Akça, yaptığı açıklamada, balta, sopa ve demir çubuklarla dükkanlarının camlarının kırıldığını söyledi. Şenol Madak ise yaklaşık 4 bin lira zararının olduğunu anlattı.

Diğer taraftan Karabük Biz Haber İnternet sitesi olayın farklı boyutunu haber olarak duyurdu;
Polis olayları önleyemeyince havaya ateş açtı Jandarma’dan destek alındı.
Olaylarda AKP Gençlik kolları Başkanının da aralarında bulunduğu 20 kişinin işyerlerini camlarını kırdıkları öğrenildi. Park halinde iken camları kırılan araçlardan birisinin MHP İlçe Başkanına ait olması olayın siyasi içeriğe dönüştüğü şüphesini artırıyor.

Ayrıca Karabük Biz Haber internet sitesi AKP İl Başkanı Ömer Ayar ve Aycan Telli’nin Emniyete gittiğini açıkladı.

AKP İl Başkanı ve eski ilçe başkanı Emniyet Müdürlüğünde
Bu arada AKP il başkanı Ömer Ayar ve eski ilçe başkanı Aycan Telli’nin İl Emniyet Müdürlüğüne giderek görüşme yaptıkları öğrenildi.

 

1808

Facebook Yorumları

Son Haberler