30.5 C
Karabük
21 Haziran Cuma 2024

Fare besleyen gemiciler

Eskiden gemicilikte fareler oldukça fazla baş ağrıtırmış; kilere girip yiyecekleri talan ettikleri gibi ahşap gemileri kemirir ve geminin su almasına dahi yol açarlarmış.

Duyulmamış bir hikayedir, genelde eski gemiciler bilir. Fareleri yok etmek için İngiliz gemilerinde uygulanan bir metodtur.

Bir tane fareyi canlı olarak yakalayıp boş bir tenekeye koyarlar ve günlerce aç bırakırlar. Sonra birgün yakaladıkları küçük bir fareyi bu farenin yanına koyarlar. Günlerce aç kalmış olan fare yeni koyulan fareyi yer.

Sonra bir daha bir daha derken yamyam bir fare elde ederler.

Kendi türünü yemeği öğretmek için sürekli bu tekrarlanırmış.

Bu fare artık iyice de semirmiş ve kuvvetlenmiş olur. Sonra bu fareyi geminin içine salarlar, şimdi ortada tebdil kıyafet gezen güçlü kuvvetli bir yamyam fare vardır ve bu fare rahatlıkla diğer farelerin yanına sokulur ve yakaladığını yer. Böylece gemi farelerden temizlenir.

Bir nesli yok etmek için uyguladıkları bu metodu, şimdi içimize eğitilmiş, semirmiş, beyni yıkanmış, yamyam fareler sokularak, bizi de yok etmek için kullanıyorlar maalesef.

Dünyaya dönüp bakın ve yamyam fareleri görmeye çalışın; bir türün yamyam olması için sadece aç bırakılması gerekmez, ona bir düşünceyi de radikal bir şekilde empoze edip diğer düşüncelerin içine salarak insanlığa, insana ait güzel düşünceleri bu yamyam düşüncelerin yok etmesini sağlayabilirsiniz. Siz kendiniz son derece normal olduğunuz için “Yahu  insan birbirini neden boğazlar, nasıl bu kadar kötülük yapar?” diye tuhaf tuhaf soruyorsunuz tabii, kafesin içinde değiştirilmeyi unutuyorsunuz…

 

1448

Facebook Yorumları

Son Haberler