30.5 C
Karabük
21 Haziran Cuma 2024

Gabon Parlamentosu Dina için toplandı

Karabük Üniversitesi öğrencisi 17 yaşındaki Gabonlu Dina’nın ölümü ile ilgili olarak Gabon Parlamentosu olağanüstü toplandı ve Başbakan bilgi verdi.

Başbakan Alain-Claude Bilie-By-Nze, 6 Parlamento Kongresi’nde Karabük’te hayatını kaybeden 17 yaşındaki Gabonlu öğrenci Jeannah Danys Dinabongho’nun davasını konuştu. “Bu ölümün duyurulmasından bu yana hükümet, Türkiye’deki Gabon Büyükelçiliği aracılığıyla bu olayın gidişatını yakından takip ediyor.” dedi.

Alain-Claude Bilie -By-Nze;

“Talimatım üzerine Dışişleri Bakanı, destek sağlamak amacıyla Jeannah Danys Dinabongho’nun ailesi yanına gitti. Devletin bu acı çilede aileye nasıl destek olabileceğini görmek için ailenin babasıyla temas halindeyiz ” dedi.

“HAYVANLARIN ELİNE GÖNDERMEDİM”

Dina’nın Gabon’da yaşayan annesi Jessica Sandra Makemba Panga;
“Türklerin ten rengine bakmadığını biliyorum. Bu yüzden onlara güveniyorum. Yeter ki adalet yerini bulsun. Ben kızımı hayvanların eline göndermedim. Türkiye’ye gönderdim. Çünkü Türklerin tüm insanları koruyan kanunları var” dedi.

Dina için sosyal medyada açılan #justicepourdina etiketle Afrikalılar yanı sıra Avrupa ülkelerinde de protestolar başladı. Fransa’nın başkentinde Dina için gösteriler yapılıyor.

Facebook Yorumları

Son Haberler