10.7 C
Karabük
27 Mayıs Pazartesi 2024

Kardemir'de istifa

Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den (KARDEMİR), Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada, Fadıl Demirel’in istifasının yönetim kurulu tarafından kabul edildiği belirtildi.

Açıklamada, genel müdürlüğe, asaleten atama yapılıncaya kadar Genel Müdür Yardımcısı Metin Altan’ın vekaleten görevlendirilmesine karar verildi duyuruldu.

Daha önceki yıllarda fabrikada genel müdür yardımcılığı da yapan Demirel, Ekim 2009’da genel müdür olarak atanmıştı.

”BENİMKİ ÇORBADA TUZ OLMAZ”

Görevinden istifa eden Fadıl Demirel, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’yi ziyaretinde yaptığı konuşmada, fabrikada uzun yıllar çalıştığını ve önemli hizmetlere imza attıklarını söyledi.

Karabük’te bulunmaktan her zaman mutlu olduğunu vurgulayan Demirel, “KARDEMİR her zaman Karabük’ün lokomotif kuruluşudur. 2010 yılında fabrikanın yıllık üretim kapasitesi 1 milyon 100 bin tondu. Bugün kapasitesi 3 milyon tona ulaştı. Bugün 5 nolu Yüksek Fırın üflemeye başladı. Diğer bütün yatırımlar bitti” diye konuştu.

Rakamlar vererek fabrikanın kar ettiğini aktaran Demirel, şöyle devam etti:

“Özelleşme sürecinden bugüne kadar çok güzel hizmetleri olanlar var. Bu hizmetler arasında benimki çorbada tuz olmaz. Samimi olarak hizmet vermeye çalıştık. Burada görev almaktan da çok memnunum.”

 

1515

Facebook Yorumları

Son Haberler