22.4 C
Karabük
24 Nisan Çarşamba 2024

MHP Safranbolu İlçe Başkanı açıklama yaptı

MHP Safranbolu İlçe Başkanı Muharrem Asker “Berkin Elvan Anma” törenlerini engellediler haberi nedeniyle açıklama yaptı.
Muharrem Asker açıklamasında şunları söyledi; “Geçtiğimiz Çarşamba günü Safranbolu Misak-i Milli Meydanında düzenlediğimiz programın, bazı basın yayın organlarında geçtiğimiz yıl rahmetli olan 13 yaşındaki Berkin Elvan’a karşı yapılmış bir eylem olarak lanse edilmesi bizleri üzmüştür. O gün Berkin Elvan ismi üzerinden sözde PKK sempatizanları tarafından Karabük Üniversitesinde bir takım propaganda yapılmaya çalışıldığı ve başarılı olmayınca Safranbolu’da eylem düzenleyecekleri bilgisini almamız sonrası daha önce Fırat kardeşimiz için hazırlığını yaptığımız anma programı için meydanda toplanarak şehidimiz için Kuran-ı Kerim okuyup dualar ettik. O günde söylediğimiz gibi “Ürkek yüreklerle çetin yolların aşılamayacağını, başkaları gibi bölücülük yapmadığımızı, bölücülük yapanlarla da bütün Safranbolu halkı aramızdaki farkı görsün” dedik. Bizler bu vatanın insanıyız, bu vatanın çocuklarıyız. Berkin Elvan, İsmail Korkmaz ve Fırat Yılmaz Çakıroğlu’da bu vatanın birer evlatlarıydı. Bir takım sözde PKK sempatizanı olan grup tarafından Berkin Elvan gibi fidanlarımızın adlarının kullanılarak yapılacak her türlü eyleme ve provokatörlüğe karşı olacağımızı bir kez daha söylerken, hiçbir şekilde gerek Berkin Elvan gerekse İsmail Korkmaz gibi isimlerin bu tür eylemlere lanse edilmesine de karşı olacağız, başta şehidimiz Fırat Çakıroğlu, İsmail Korkmaz, Berkin Elvan ve ismini yazamadığımız rahmetli olmuş tüm genç fidanlarımızı bir kez daha rahmetle anıyoruz.
Diğer yandan şahsıma ve teşkilatıma gelen telefonlardan ve haksız tepkilerden dolayı bu açıklamayı yapma gereği duymuş bulunuyorum.”
Saygılarımla
Muharrem Asker
MHP Safranbolu İlçe Başkanı

 

1188

Facebook Yorumları

Son Haberler