30.5 C
Karabük
21 Haziran Cuma 2024

Rıdvan Kazancı'yı kaybettik

Soma’da hayatını kaybeden 19 Yaşındaki Rıdvan Kazancı’nın cenazesi bugün Karabük’e getiriliyor.
Cenaze yarın Yenice Değirmenyanı köyüne defnedilecek. Ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Allah rahmet eylesin.

Soma’daki ölüm madeninde çalışan Karabüklü işçilerden 45 yaşındaki Şerafettin Kazancı, izinli olması nedeniyle faciadan kurtulurken, oğlu 19 yaşındaki Rıdvan Kazancı ocakta hayatını kaybetti. Şerafettin Kazancı, “Ellerim kırılsaydı da oğlumu madene işe sokmasaydım” dedi.

Şerafettin Kazancı, yıllar önce Karabük’ün Yenice İlçesi’nden Edirne’nin Uzunköprü İlçesi’ne giderek maden ocağında çalışmaya başladı. 2011’de emekli olan Şerafettin Kazancı, 2 yıl önce yerleştiği Soma’da ölüm ocağına önce oğlu Rıdvan’ı yerleştirdi, sonra da kendisi iş başı yaptı. Facianın olduğu gün izinli olması nedeniyle işe gitmeyen Şerafettin Kazancı, oğlunun vefat eden işçiler arasında olduğunu öğrenince kahroldu.

“Emekli olduktan sonra Soma’ya yerleştik. Oğlum liseyi okumayınca ona maden ocağında iş buldum. Ardından ben de oğlumla birlikte çalışmaya başladım. Facianın olduğu gün izinliydim. Oğlum işe gitti. Kazayı öğrenince ocağa gittim. Oğlum içeride mahsur kalmış. Ellerim kırılsaydı da oğlumu maden ocağına işe sokmasaydım, çok pişmanım.”

 

1679

Facebook Yorumları

Son Haberler