20.3 C
Karabük
22 Nisan Pazartesi 2024

Safranbolu ADD konferans düzenledi

Atatürkçü Düşünce Derneği ADD Safranbolu Şubesi tarafından bugün konferans düzenlendi. Anayasa değişikliği konulu konferansa gazeteci Arslan Bulut konuşmacı olarak katıldı.

Konferans öncesi ADD Safranbolu Şubesi Başkanı İsmet Saraçoğlu yaptığı konuşmada; “Konferansımızın Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmen Evi’nde yapılması için girişimlerimizi yaptık, Öğretmen Evi yönetimi ile anlaştık, afişlerimizi davetiyelerimizi bastırdık fakat son anda Öğretmen Evi yönetimi konferansı yapamayacağımızı duyurdu. Yapılan baskı nedeniyle konferansın yerini son gün değiştirmek zorunda kaldık” dedi.

Arslan Bulut konuşmasında;”Ekonominin çarkları durdu. Dolar zirvedeyken “kaynağı belirsiz” 5 milyar dolar geldi. Peyderpey en yüksek fiyattan bozuldu. Türkiye’nin çok büyük bir sanayi şirketinin, Çinlilere 3 milyar Dolar’a acilen satılması için büyük baskı var. Sebep, acil döviz ihtiyacı! Yine yurt içi ve yurt dışında çok sayıda üretim tesisleri olan bir grubun yabancıya satılması baskısı var. Satılacak, ancak yarı fiyatına Katar fonuna satılması için baskı yapılıyor. Referandumdan hemen sonra, Katar’dan ilk plânda 10 milyar Dolar gelecek! Merkez Bankası hisseleri de satılacak. 3-4 yıl içinde, Osmanlı’nın son dönemindeki gibi Türk parasını yabancılar basarsa hiç şaşırmamak lâzım! Köprüler, barajlar ve otoyollar da satılacak! Şehir hastanelerinin yapımıyla, şehir merkezlerindeki değerli tüm arazi ve binalar Varlık Fonu’na devredilerek satılacak. “Vakıflar”ın elindeki bütün mallar, araziler, fona devredilip satılacak! Yurt dışındaki rüşvet ve uyuşturucu kaçakçılığından edinilmiş kara paraların Türkiye’ye getirilerek yıkanması sağlanacak.  Referanduma ekonomik sıkıntı içinde gidilmesin diye piyasalara para pompalanacak! Uluslararası tahkim kabul edilmiş olduğu için, satılan kurumların ve vatan toprağının parasıyla bile geri alınması zor! Türk ekonomisinin bütün çarkları, yurt dışında (Katar’da) tutulan ve rüşvetle edinilmiş yaklaşık 200 milyar Dolar’la ele geçirilecek ve “İngiltere güdümlü halifelik” bunun üzerine bina edilecek! Türkiye’nin satılmasına, “evet” denilebilir mi ey milletim?” dedi.

Bağlar Otel’in küçük salonunda yapılan konferansa çok sayıda dinleyici katılamadı.

 

1366

Facebook Yorumları

Son Haberler