10.7 C
Karabük
27 Mayıs Pazartesi 2024

Ülkücüler Hürriyet Caddesi'nde toplandı

Dün akşam Hürriyet Caddesi saat 20:30’dan itibaren birden hareketlendi. Önce 10-15 kişiydi sonra 30-40 kişi oldu ilerleyen saatlerde 60-70 kişi derken yaklaşık 250-300 kişi toplandı.

Karabük Emniyet Müdürlüğü taşkınlık olur, bir olay meydana gelir gerekçesiyle hemen güvenlik tedbirleri aldı. Hürriyet Caddesi’nde bulunan AK Parti Karabük İl Teşkilatı binası önünde emniyet görevlisi sayısı artırıldı. Ayrıca çok sayıda sivil polis memurları ve çevik kuvvet polisleri de yerlerini aldı.

O saatlerde ben de ORADAYDIM !…

Sosyal Medyadan “Ülkücülerin Hürriyet Caddesi’nde toplanacağı” paylaşımlarını görür görmez. Hürriyet Caddesi’ne geldim.

Yıllardır bildiğim, tanıdığım ülkücü arkadaşlarla konuştum. Ne oldu neden toplanıyorlardı? Kime sorduysam aldığım tek cevap vardı;
“Artık yeter!”
Başka da bir şey söylemiyorlardı. Sinirli, gergin bir şekilde değil sessiz ve suskunlardı ama yüreklerinde sızı vardı.

O acıyı, o sızıyı, o hüzünü hissedebiliyordum.

İstanbul Esenyurt MHP Seçim Bürosuna yapılan hain saldırı sonucu bir ülküdaşları hayatını kaybetmiş ayrıca 7 kişi yaralanmıştı.

Saatler 22:00 gösterirken Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili‘nin de geleceği söylendi.
Rafet Vergili, MHP Karabük İl Başkanı Metin Demirel ile beraber geldiği zaman ülkücülerin yüzlerindeki ifadeye dikkat ettim. Lidere karşı saygı ve sevgi vardı.

Karabük Ülkü Ocakları şehit edilen ülküdaşları Cengiz Akyıldız ruhuna Yasin-i Şerif okudu.

Ülkücü yemini edildi ve MHP Karabük İl Başkanı Metin Demirel’in “Üzüntülüyüz, sabırlı olalım, itidalli olalım sessizce hep birlikte evlerimize dağılalım” sözleri üzerine ülkücü gençler toplandıkları Hürriyet Caddesi’nden “Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez” sloganları atarak olaysız bir şekilde dağıldılar.

Dün gece şunu öğrendim, Genel Merkez tarafından alınan bazı kararlar nedeniyle AK Parti’nin payandası olarak suçlanan MHP’nin ülkücü kesimi aşırı derecede rahatsız… Özellikle Gezi Parkı eylemlerinde ilk zamanlar destek verilmesi sonra ani bir kararla vazgeçilmesinden dolayı ülkücüler çok rahatsız hemde çok….

Son anekdot olarak şunu belirtmek istiyorum. Solcu olarak bildiğim tanıdığım bir kaç kişi beni aradı “Aman sükunet” diyorlardı.

“Bu gündemi değiştirmek hatta MHP’yi sokaklara dökmek için yapılan bir provokasyon aman ülkücüler dikkatli olsun” diyenler vardı.

Dün akşam ülkücülerde hiç öyle yakıp, yıkacak, taşkınlık yapacak bir durum söz konusu değildi. Ülküdaşları için geldiler ve “BİZ VARIZ” dediler.

BU ARADA AKLIMA TAKILAN
Ülkücüler Esenyurt’da BDP’nin seçimi bürosunu basıp bir kişiyi öldürselerdi.
Ne derlerdi, ne yazarlardı?
IRKÇI, FAŞİST ÜLKÜCÜLER derlerdi değil mi?

 

3829

Facebook Yorumları

Son Haberler